Reabilitacija

Reabilitacija po Covid-19 ligos

COVID-19 IgG antikūnų tyrimas

Šiuo metu aktualiausia naujiena – paslaptingasis COVID -19 virusas. Daug baimių, įtampos, nežinomybės. Gali būti, kad liga jau persirgote to nė nepastebėję, tačiau Jūsų kūne sėkmingai tūno užsilikęs virusas, kuris sukelia negalavimus vieniems ar kitiems organams. Ar persirgote COVID -19 liga, galite sužinoti atlikę kraujo tyrimą. Jums bus atliekamas COVID-19 IgG antikūnų tyrimas. Antikūnių tyrimą galite atlikti pasirinktoje kraujo tyrimų laboratorijoje.

Kodėl reikia reabilitacijos po COVID -19 ar kitos sunkios ligos?

Kiekvieno žmogaus organizmas naujus virusus priima skirtingai. Vieni priima lengviau, kiti sunkiau. Būna atvejų, kai šalutinio poveikio žmogus lyg ir nepajaučia, tačiau kenčia jo nervinė sistema arba virusas prisitvirtina prie silpnesnio organo ir laukia savo momento, kada pradėti veikti. Ir niekas nė neįtaria, kad virusas jau gyvena ir auga žmogaus organizme silpnindamas imunitetą ar trikdydamas organo veiklą.

Išliekantys simptomai

Daugelis COVID-19 pacientų visiškai pasveiksta per 10–14 dienų. Tačiau žodis “pasveikęs” tinka ne visiems. Dažniausiai išliekantys simptomai yra nuovargis, sunkus kvėpavimas, kosulys, sąnarių ir krūtinės skausmai. Retesniais atvejais šį sąrašą papildo raumenų skausmai, depresija, pablogėjusi koncentracija (vadinamasis „smegenų rūkas“), pasikartojantis karščiavimas, galvos skausmas, padažnėjęs širdies ritmas.

Retesnės ilgalaikės sveikatos problemos – nerimas, nepastovi nuotaika, plaučių funkcijos sutrikimas, širdies raumens uždegimas, inkstų sutrikimas, prarastas, pablogėjęs ar pakitęs skonio ir kvapo pojūtis, prasta atmintis. Išliekančių COVID-19 simptomų sąrašas yra labai ilgas. Ir tai yra problema – COVID-19 žmones sužeidžia skirtingai.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/laboratorija/net-ir-pasveikus-nuo-covid-19-sveikata-gali-nebegrizti-650-1429612?copied

Pagrindinis mūsų tikslas – pastatyti žmogų ant kojų.

Kiekviena liga pažeidžia vieną ar kitą organą. Dažniausiai virusai pasirenka ir įsitvirtina į silpnąsias jūsų vietas/ silpnesnius organus. Tam, kad greičiau atsigauti po bet kokios ligos, o ypač po mūsų imunitetui visiškai naujo atvejo, reikia padėti savo kūnui. Savarankiškai tai atlikti galima šiek tiek, tačiau tai neprilygs gydytojo paskirtoms procedūroms ir profesionalo atliktoms technikoms.

Reabilitacijos metu siekiama, kad visi organai atgautų savo jėgas ir galėtų tinkamai vykdyti funkcijas, kad kūnas būtų atsparesnis naujiems virusams.

Gydytojas reabilitologas/osteopatas įvertins Jūsų būklę. Parinks individualiai Jums pritaikytas procedūras.

Procedūros, kurios padės pasveikti ir stiprinti imunitetą:

  • Limfodrenažinis masažas.
  • Kvėpavimo technika.
  • Lazerio terapija.
  • Osciliacija. Ypatingai gerai tiems, kas turi kraujagyslių problemų.
  • Fizioterapija.

Patarimai, kaip po ligos grįžti į įprastą ritmą

Jei po sunkios ligos nebeturite pakankamai energijos ir bet kokiai užduočiai ar veiksmui atlikti reikia daugiau pastangų bei jėgų nei anksčiau, pasitelkite šiuos patarimus:

  • Suderinkite savo lūkesčius su realiomis galimybėmis – numatykite tik tiek, kiek realiai galite nuveikti per dieną. Užsibrėžti tikslai turi būti tikroviški, t. y. atitikti jūsų dabartinę būklę ir savijautą.
  • Taupykite energiją – daugelį kasdienių veiksmų ir darbų darykite sėdėdami (kai įmanoma). Venkite veiksmų, kuriems reikia daugiau energijos: ilgo stovėjimo, pasilenkimo, aukštai esančių daiktų siekimo, ilgo tupėjimo.
  • Pristabdykite save ir įterpkite lengvesnes veiklas tarp sunkesnių. Numatykite, kad dieną gali prireikti poilsio pertraukėlių.
  • Leiskite kitiems padėti, kai kuri nors veikla yra jums per sunki.
  • Į įprastas veiklas grįžkite palengva.
  • Užsiimkite mėgstama veikla, kuri padėtų atsipalaiduoti.
  • Sportuokite, nes tai padeda sumažinti stresą ir padeda palaikyti gerą nervų sistemos veiklą.
  • Tinkamai maitinkitės bei skirkite pakankamai laiko miegui.
Priimame tik tuo atveju, kai nuo diagnozės patvirtinimo yra praėję ne mažiau, kaip 14 dienų ir pacientas nejaučia aktyvių Covid-19 simptomų.
 
Priimame su siuntimu pas reabilitologą.

Registracija ir informacija tel. +370 615 55 018.

TLK apmokama reabilitacija

Lietuvos miestų ir miestelių gyventojų dėmesiui!

Teritorinės ligonių kasos (TLK) apmoka reabilitacijos centro „Ostemeda“ gydytojų konsultaciją ir procedūras. Kompensacija nuo šiol teikiama ne tik Klaipėdos miesto, bet ir kitų Lietuvos miestų, miestelių gyventojams.

Reabilitacijos centre „Ostemeda“ teikiamos paslaugos, kurias apmoka TLK (Teritorinės ligonių kasos) :

  • NEUROLOGO konsultacija (suaugusiesiems).
  • NEONATOLOGO konsultacija (naujagimių gydytojas).
  • Pirminė ir antrinė REABILITOLOGO KONSULTACIJA (suaugusiesiems, vaikams), biosocialinių funkcijų būklės įvertinimas.
  • Pirmo etapo suaugusiųjų ir vaikų reabilitacija – 5 d.
  • Suaugusiųjų ambulatorinė reabilitacija II (nervų, judamojo – atramos aparato pažeidimų) – 14 d.

Norintys registruotis pas gyd. specialistus turi turėti siuntimą iš savo šeimos gydytojo aukščiau nurodytai konsultacijai. Toliau gydymą ir konkrečias procedūras paskirs mūsų gydytojas – specialistas, atsižvelgdamas į jūsų būklės poreikį.

Registruotis ir gauti išsamią informaciją galima tel. +370 6155518 arba atvykus į Klaipėdos reabilitacijos centrą „Ostemeda”, adresu Baltijos pr. 103.

Pacientų atsiliepimai čia >>>

 

Postizometrinė relaksacija

Tai tempimas, kuriame kaitaliojami du veiksmai: raumens ištempimas ir izometrinis raumens įtempimas (pasipriešinimas).

Nauda:

  • Neskausmingai galima gan greitai padidinti judesio amplitudę, stiprinti raumenis, kad būtų išvengta traumų. ( Kai yra sutrumpėję raumenys ir atliekami tik jėgos pratimai, yra skatinamas raumenų tonuso didinimas, todėl judesio amplitudė dar sumažėja, atsiranda raumenų disbalansas, padidėja rizika patirti daugiau traumų.“)
  • Skausmą malšinantis ir raumenis atpalaiduojantis;
  • Gydo neuroraumeninius sutrikimus (raumenų distrofija, įgimta ar įgyta miopatija“, neurogeninės atrofijos (vadinamosios sinapsės-tai jungtis tarp dviejų neuronų, pritaikyta signalams perduoti. ) (Prie išsėtinės sklerozės)

Raumenų elektromasažas

Elektrostimuliacija

Elektrostimuliacija – gydymas impulsinėmis srovėmis, naudojamas audinių ir organų funkcijai aktyvinti bei stiprinti.

Elektrostimuliacija veikiami pažeisti nervai ir raumenys, vidaus organai. Sudirginus nervų ir raumenų struktūras, jos aktyvina veiklą. Ilgalaikis raumens stimuliavimas stiprina jo jėgą, tonusą ir ištvermę.

Suaktyvinta kraujotaka slopina aplink nervus esančių audinių paburkimą, stiprina jutimus, mažina skausmą. Raumens skaidulų susitraukimas ir atsipalaidavimas skatina periferinę kraujotaką, metabolinius procesus, todėl organizme didėja glikogeno ir mioglobino, ATF kiekiai. Elektrostimuliacijos metu audiniai dirginami tam tikrais impulsais, jų serijomis, keliais impulsais, tam tikro dažnio ritmiškais impulsais.

Tai išsigelbėjimas tiems, kurie kenčia stiprius skausmus ir todėl negali atlikti kokio nors judesio, stiprinančio raumenis.  Turint stuburo išvaržą, rekomenduojama mankštintis, kad sustiprėtų nugaros (liemens) raumenys, sutvirtinsiantys stuburą. Tačiau kartais dėl skausmo neįmanoma mankštintis,  tuomet praverčia raumenų elektrostimuliacija. Tuo pačiu aparatu, apsimovus specialias pirštines su pritvirtintais elektrodais, galima daryti raumenų elektroatpalaiduojantį masažą ir stimuliuoti ar atpalaiduoti raumenis, pagerinti medžiagų apykaitą, sumažinti skausmą.

Elektrostimuliacija rekomenduojama, kaip:

    • tromboembolinių komplikacijų prevencija ilgalaikės imobilizacijos laikotarpiu;
    • žarnyno judesių skatinimas pooperaciniu laikotarpiu;
    • hipokinezės gydymas ir prevencija;
    • kraujotakos aktyvinimas;
    • raumenyno tonuso atgavimas, koregavimas;
    • periferinės nervų sistemos ligos ar traumos.

Gydytojų konsultacijos

Vizitas reabilitacijos centre „Ostemeda” prasideda nuo pirminės konsultacijos. Konsultacijos metu gydytojas aktyviai bendrauja su pacientu – nustato, kada ir kokiomis aplinkybėmis kilo sveikatos problemų, aiškinasi, kas pacientui kėlė nerimą iki tol.

Prireikus gydytojas atlieka reikiamą diagnostiką (taikomoji kineziologija, raumenų testavimas, osteopatinė diagnostika, kraujo tyrimai ir kt.).  Šiame etape siekiama rasti probleminę vietą ir nustatyti tikslų jos atsiradimo šaltinį. Tik tada parenkamas paciento fizinei būklei ir ligai labiausiai tinkantis gydymo metodas (osteopatija, biodekodavimas, homeopatija, manualinė terapija ir kt., gali būti derinami keletas gydymo metodų).

Sudaromas preliminarus gydymo procedūrų grafikas, kuris gali būti koreguojamas atsižvelgiant į sveikimo procesą, individualias pacientų savybes ir galimybes. Su kiekvienu pacientu dirbame individualiai. Identiškų žmonių nebūna, tad ligų priežastys, reakcijos į gydymą, motyvacija kovoti su problema gali būti skirtinga.

Osciliacija

Tai neskausminga, atpalaiduojanti ir efektyvi procedūra. Šios terapijos veikimo principas grįstas elektrostatiniais pulsais, kurie sukuria malonius virpesius, paveikdami audinius, esančius net 8 cm. gylyje.

Giluminė osciliacija – tai unikalus, patentuotas, ne invazinis, netrauminis gydymo metodas.

Taikoma esant:

  • Skausmui (nugaros, raumenų, sąnarių);
  • Tinimui (sumušimai, hematomos (padės greičiau atsikratyti mėlynių), patempimai, edemos);
  • Po operacijų (endoprotezavimo, limfostazė, osteosintezė ir kt.);
  • Žaizdos (pooperacinės, nudegimai, randai ir kt.).

Tam, kad būtų pasiekti geresni rezultatai, rekomenduojame osciliaciją derinti su kitomis reabilitacijos procedūromis. 

Mechanoterapija

Mechanoterapija naudojama norint atgaivinti nusilpusius arba sunkiai padaromus judesius. Ji atliekama specialiai sukonstruotais aparatais. Taikant mechanoterapiją judesys yra griežtai lokalizuotas, tiksliai dozuojamas pasipriešinimas, raumuo tempiamas mechaniškai, judesys kartojamas daug kartų. Taigi veikiami nusilpę arba neaktyvūs raumenys, tempiamos sausgyslės, atgaivinamas raumenų tonusas, taisomi laikysenos defektai.

Mechanoterapijos poveikis padeda sumažinti skausmą esant įvairiems nusiskundimams:

– Mažina fizinį ir psichologinį krūvį
– Gerina tarpslankstelinių diskų amortizacijos    funkciją.
– Aktyvuoja sąnarių skysčio išsiskyrimą ir kremzlių atsinaujinimą.
– Aktyvuoja limfos tekėjimą/ didina imunitetą.
– Gerina sąnarių darbą, suteikia judrumo ir elastingumo.
– Aktyvina medžiagų apykaitą.
– Mažina skausmus dubens ir pečių srityje.
– Gerina pusiausvyrą
– Padeda esant mėšlungiui.
– Suaktyvina kraujotaką, didėja gebėjimas koncentruotis.
– Skatina natūralų ir ramų miegą.
– Reguliuoja virškinimą.

 

Mūsų reabilitacijos centre naudojama  „Shuman 3D“ patikrinta ir rekomenduojama gydytojų specialistų. Tai biodinaminė energetinė sistema, imituojanti natūralaus judėjimo procesus be jokių dirgiklių ar cheminių medžiagų poveikio. Ši platforma skleidžia kruopščiai suderintus trimačius ritmiškus svyruojamuosius impulsus, atitinkančius vibracinius dažnius, esančius tarp žemės paviršiaus ir jono sferų sluoksnių, veikiančius mūsų organizmą fiziniame ir psichiniame lygmenyje. Jų teigiamas poveikis organizmui yra įrodytas įvairiais moksliniais tyrimais. Vienas užsiėmimas ant platformos „Schumann“ 3D duoda tokius rezultatus, kurių iki šiol buvo galima pasiekti valandas trunkančiomis treniruotėmis.

 

 

 

„Schumann“ 3D platformos poveikis padeda esant:

*Atrozei,
*artritui,
*tarpslankstelinėms išvaržoms,
*profesinio išsekimo sindromui,
*celiulitui,
*kraujotakos sutrikimams,
*sąnarių, nugaros,
*galvos skausmui,
*venų išsiplėtimui,
*limfos sutrikimams,
*libido praradimui,
*Bechteriovo ligai,
*osteoporozei,
*Parkinsono ligai,
*virškinimo sutrikimams,
*reumatui,
*antsvoriui,
*šlapimo nelaikymui,
*stresui.

Schumann 3D platformos negalima naudoti esant:
*nėštumui
*ūmioms trombozėms
*ūmiems uždegimams ir traumoms
*nesugijusiems lūžiams
*naujai įdėjus implantus
*pooperaciniu laikotarpiu, kai reikia vengti krūvių
*atšokus tinklainei.

Haloterapija – gamtos dovana žmogui

image003 haloterapija

Haloterapija (druskų kambarys) - pirmoji pagalba kosint

Add Your Heading Text Here

Labai dažnai pilnai neišgydytas bronchitą lydintis kosulys įgauna lėtinę formą. Pacientai dažnai skundžiasi nepraeinančiu naktimis kamuojančiu kosuliu, kuris išlieka net vartojant cheminius vaistus. Čia pirmoji pagalba gali būti reabilitacinės procedūros : lazerio terapija, inhaliacijos ir haloterapija – kvėpavimas druskos prisotintais garais, kurie padeda numalšinti uždegimą, atpalaiduoti bronchus, suskystinti gleives, dėl to jos lengviau pasišalina. Greičiau užgyja ir ligų sudirginta kvėpavimo takų gleivinė.

Haloterapijos procedūros efektyvios žmonėms, kuriems kaip gripo komplikacija išsivystė lėtinės plaučių ligos, astma, lėtine obstrukcine plaučių liga, bronchitas, pneumonija. Taip pat kvėpavimas druskos garais naudingas ir sergantiesiems alergijomis, pavyzdžiui, šienlige, alergine sloga, dažnai sergantiems sinusitu, rinitu, faringitu, kitomis nosies ir gerklės ligomis. Teigiamo poveikio sulaukia ir tie, kuriuos kamuoja širdies kraujagyslių ar nervų sistemos ligos.  Lankyti druskos kambarį gali praktiškai visi, tačiau nereikėtų eiti į procedūrą turint temperatūros, karščiuojant.

Tam, kad gydymasis druskų kambaryje būtų dar efektyvesnis, mūsų specialistai pamokys jus kvėpavimo gimnastikos, atliks atsikosėjimo masažą. Rekomenduojame išbandyti.

Kviečiame sveikatintis „Ostemedos” druskų kambaryje!
Registruotis tel. 8 615 55018
Baltijos pr. 103, Klaipėda

Ostemeda – gera savijauta bet kokiu oru – ir ilgam!

 

Kineziterapija

Tempimo terapija

Tempimo terapija – gydymo metodas, kai, tempiant mechaniniu būdu pagal išilginę ašį, stengiamasi atitraukti, pailginti tam tikras žmogaus kūno vietas. Dažniausiai yra veikiama sausgyslių ir raiščių sistema. Kartu su tempimu gali būti naudojama vibracija, šiluma. Tempimas gali būti atliekamas naudojant specialius tempimo stalus arba kitas priemones, sausumoje ir vandenyje.

Mechanoterapija

Mechanoterapija naudojama norint atgaivinti nusilpusius arba sunkiai padaromus judesius. Ji atliekama specialiai sukonstruotais aparatais. Taikant mechanoterapiją judesys yra griežtai lokalizuotas, tiksliai dozuojamas pasipriešinimas, raumuo tempiamas mechaniškai, judesys kartojamas daug kartų. Taigi veikiami nusilpę arba neaktyvūs raumenys, tempiamos sausgyslės, atgaivinamas raumenų tonusas, taisomi laikysenos defektai.

pratimas pilvo presui Klaipeda
_mg_2205

Gydomasis jūros druskų kambarys

stock-footage-low-angle-of-the-water-lapping-over-the-salt-deposits-on-the-shore-of-the-dead-sea-in-israel

Druskų kambarys Ostemeda centre įrengtas pagal naujausias technologijas

Reabilitacijos centre „Ostemeda” esantis druskų kambarys įrengtas naudojant naujausias technologijas. Vokiečių gamybos medicininė įranga „SeaClimate” yra testuota ir licensijuota pagal Vokietijos medicinos produktų įstatymus ir pagamintas pagal aukščiausius kokybės ir funkcionalumo standartus. Skirtingai nuo įprastų halokamerų, šiuo įrenginiu purškiamas sausas, labai smulkių dalelių (0,5 – 5 mikronų) druskos rūkas. Jis negadina drabužių, o mažosios rūko dalelės lengvai patenka į kvėpavimo takus ir absorbuojamos per odą. Tuo tarpu, naudojant halokameras ar kitus natrio chlorido druskų skleidimo įrenginius, drėgnas rūkas pasiekia tik gerklas. Aplinka, kurioje atliekamas 20 minučių terapinis seansas, išlieka sausa.

Druskos kambario (haloterapijos) teigiamas poveikis:

  • plaučių, kvėpavimo takų patologijoms gydyti bei susirgimų profilaktikai;
  • kvėpavimo takų higienai; organizmo apsauginių mechanizmų aktyvavimui;
  •  virusinių infekcinių ir peršalimų ligų profilaktikai; alerginių susirgimų profilaktikai;
  • odos susirgimams gydyti (egzema, dermatitas ir kt.), bei odos susirgimų profilaktikai;
  •  atpalaiduoti nuo įtampos ir streso.*

*-( SeaClimate poveikis nuimant stresą buvo įrodytas GrazUniversitete. Claus Berta, „The synergy of Wet Pack, Healing Earth and Dead Sea Salt” ).

Haloterapija – kvėpavimas druskų prisotintu oru, yra efektyvi tiek vaikui, tiek suaugusiam. Optimalus laikas iki 25 min. Reabilitacijos centro „Ostemeda” druskų kambario didžiulis privalumas-jauki kompaktiška aplinka. Kviepuojančių druskų garais joje bus ne daugiau kaip 3-4 žmonės, todėl ir tikimybė užsikrėsti virusu nuo kito paciento labai nedidelė, tokią patalpą galima greitai ir gerai išventiliuoti. „SeaClimate” įranga tiekia sausą, kvėpavimui skirtą druskos rūką, skleidžianti relaksacinė muzika ir nuostabūs gamtos vaizdai sustiprina teigiamas emocijas ir malonius pojūčius. Būnant šioje patalpoje, labai smulkios druskos rūko dalelės veikia žmogaus organizmą, patekdamos į plaučius ir per odą, suteikdamos gaivinantį ir stimuliuojantį poveikį. Ši maloni relaksuojanti aplinka tinkama tiek vaikui, tiek suaugusiam.

Gydomasis jūros druskų poveikis

Gydymo druskų garais pradžia laikytina jau XVIII a. vidurys. Felixas Botchowskis, Lenkijos sveikatos pareigūnas pastebėjo, kad druskų kasyklų darbuotojai retai arba visai neserga plaučių ligomis. Greitai apie druskų poveikį gydant plaučių ligas parašė knygą. Tuo metu visoje Europoje pradėjo plisti druskų kambarių gydyklos. Juose tūkstančiai ligonių gydėsi alergiją , astmą, tuberkuliozę ir kitas plaučių ligas. Net 90 proc. pacientų būklė ženkliai pagerėjo. Šalys, neturinčios druskų kasyklų pradėjo įrenginėti identiškus druskų kambarius, kurių sienas, grindis ir lubas dengia storas druskų sluoksnis. O į patalpą pučiamas druska prisotintas rūkas.

Negyvoji jūra – tai nėra jūra, tai – didžiausias vandens telkinys pasaulyje. Nors yra vadinama jūra, tačiau morfologiškai tai yra ežeras, kadangi neturi tiesioginio ryšio su Pasauliniu vandenynu. Negyvosios jūros druska, daugeliu atveju, yra paskutinis šiaudas sergantiesiems odos ligomis, tokiomis kaip neurodermitas ar psoriazė. Šiuo atveju, stebuklingai veikia saulė kartu su jūros vandeniu. Negyvosios jūros mineralų dėka oda greičiau pasiduoda saulės UVA spinduliuotės gydomosioms galioms. Magnis turi antialerginį poveikį, kalcis mažina niežulį, o natris padeda nusilupti atpleišėjusiems odos žvyneliams ir turi dezinfekuojantį poveikį. Kalis palaiko žaizdų gijimą, bromas ramina odą ir nervus.
Druska, ypač kristalų druska, tampa vis svarbesnė kosmetikoje. Dėl savo neutralizuojančių galių, druska turi teigiamą balansavimo poveikį tiek riebiai, tiek sausai odai. Druskos kosmetika stimuliuoja odos apykaitą, nuramina sudirgusią odą, dezinfekuoja ir saugo odą nuo užterštumo.

1. Negyvosios jūros druska
Negyvosios jūros druskos sudėtis visiškai skiriasi nuo valgomosios druskos. Valgomosios druskos didžiąją dalį sudaro natrio chloridas, o Negyvosios jūros pagrindiniai komponentai yra kalis ir magnis. Negyvosios jūros druskos analizė parodo, kad joje yra šių komponentų:
Katijonų:
Kalio 162.000 mg/kg
Magnio 102.000 mg/kg
Natrio 74.300 mg/kg
Kalcio 1.760 mg/kg
Amonio 319 mg/kg
Stroncio 175 mg/kg
Geležies 45 mg/kg
Mangano 6,8 mg/kg

Anijonų:
Chlorido 557.000 mg/kg
Bromido 5.100 mg/kg
Karbonato 2.430 mg/kg
Hidrokarbonato 770 mg/kg
Vandenilio fosfato 460 mg/kg
Sulfato 46 mg/kg
Fluorido 35 mg/kg
Jodido 14 mg/kg

Neskaidytų medžiagų:
Metasilicio rūgšties 3.450 mg/kg

Bromas – kovoja su kenksminga odos flora ir reguliuoja odos keratinizaciją; skatina gilų nervų sistemos ir raumenų atpalaidavimą.
Kalcis – skatina kaulų, nagų ir dantų augimą, gydo alerginius susirgimus, mažina niežulį, reguliuoja nervų ląstelių laidumą; svarbus visiems raumenims, įskaitant ir širdies raumenį; turi priešuždegiminį poveikį, padeda alerginių susirgimų atvejais ar esant reumato simptomams.
Chloridas – gerina mineralų balansą organizme.
Jodas – turi antiseptinį poveikį, skatina odos žaizdelių gijimą, svarbus skydliaukės funkcijoms.
Geležis – raudonųjų kraujo kūnelių ir svarbių fermentų grupių sudedamoji dalis. Geležies trūkumas organizme gali sukelti deguonies nepakankamumą ląstelėse, oda tampa šiurkšti ir suskilinėjusi. Trūkstant geležies, plaukai tampa trapūs, veidas išblyškęs, atsiranda mieguistumas ir nervinė įtampa.

Manganas – turi antioksidacinį poveikį; svarbus deguonies perdavimui organizme, histamino sumažinimui, kolageno susidarymui ir kraujo krešėjimui; aktyvina fermentų, nervų ir smegenų veiklą; degina riebalus ir skatina hormonų gamybą.
Magnis – aktyvina odos fermentus ir reguliuoja odos pleiskanojimą bei energijos apykaitą, apsaugo nuo streso hormonų, dalyvaujančių baltymų, riebalų ir angliavandenių gamyboje; apsaugo širdies raumenį nuo kalcio perkrovos, apsaugo raumenis nuo mėšlungio ir padeda atpalaiduoti raumenis.
Kalis – reguliuoja vandens balansą, palaiko rūgščių-šarmų pusiausvyrą, ramina nervinę įtampą; svarbus raumenų veiklai, ląstelių medžiagų apykaitai, ląstelių energijai, nervinių impulsų ir fermentų veiklai.
Natris – reguliuoja vandens balansą ir osmosinį slėgį organizme; apsaugo pleiskanojančią odą nuo sukietėjimų ir suragėjimų, palaiko rūgščių-šarmų pusiausvyrą, tiekia maistingąsias medžiagas ir šalina toksinus, perduoda ir sulaiko nervinius dirgiklius, aktyvina fermentus.
Siera – šalina pleiskanojančią odą, minkština suragėjusią ir sukietėjusią odą, reguliuoja riebalinių išskyrų perteklių ir turi antibakterinį poveikį esant spuogams ar intarpams odoje; skatina organizmą gaminti savo baltymus, stiprina imuninę sistemą ir ląstelių struktūrą.*

HALOTERAPIJA – GAMTOS DOVANA ŽMOGUI !

Registracija haloterapijos procedūroms Klaipėdoje tel. +370 615 55 018.

Skip to content