Reabilitacija po Covid-19 ligos

COVID-19 IgG antikūnų tyrimas

Šiuo metu aktualiausia naujiena – paslaptingasis COVID -19 virusas. Daug baimių, įtampos, nežinomybės. Gali būti, kad liga jau persirgote to nė nepastebėję, tačiau Jūsų kūne sėkmingai tūno užsilikęs virusas, kuris sukelia negalavimus vieniems ar kitiems organams. Ar persirgote COVID -19 liga, galite sužinoti atlikę kraujo tyrimą. Jums bus atliekamas COVID-19 IgG antikūnų tyrimas. Antikūnių tyrimą galite atlikti pasirinktoje kraujo tyrimų laboratorijoje.

Kodėl reikia reabilitacijos po COVID -19 ar kitos sunkios ligos?

Kiekvieno žmogaus organizmas naujus virusus priima skirtingai. Vieni priima lengviau, kiti sunkiau. Būna atvejų, kai šalutinio poveikio žmogus lyg ir nepajaučia, tačiau kenčia jo nervinė sistema arba virusas prisitvirtina prie silpnesnio organo ir laukia savo momento, kada pradėti veikti. Ir niekas nė neįtaria, kad virusas jau gyvena ir auga žmogaus organizme silpnindamas imunitetą ar trikdydamas organo veiklą.

Išliekantys simptomai

Daugelis COVID-19 pacientų visiškai pasveiksta per 10–14 dienų. Tačiau žodis “pasveikęs” tinka ne visiems. Dažniausiai išliekantys simptomai yra nuovargis, sunkus kvėpavimas, kosulys, sąnarių ir krūtinės skausmai. Retesniais atvejais šį sąrašą papildo raumenų skausmai, depresija, pablogėjusi koncentracija (vadinamasis „smegenų rūkas“), pasikartojantis karščiavimas, galvos skausmas, padažnėjęs širdies ritmas.

Retesnės ilgalaikės sveikatos problemos – nerimas, nepastovi nuotaika, plaučių funkcijos sutrikimas, širdies raumens uždegimas, inkstų sutrikimas, prarastas, pablogėjęs ar pakitęs skonio ir kvapo pojūtis, prasta atmintis. Išliekančių COVID-19 simptomų sąrašas yra labai ilgas. Ir tai yra problema – COVID-19 žmones sužeidžia skirtingai.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/laboratorija/net-ir-pasveikus-nuo-covid-19-sveikata-gali-nebegrizti-650-1429612?copied

Pagrindinis mūsų tikslas – pastatyti žmogų ant kojų.

Kiekviena liga pažeidžia vieną ar kitą organą. Dažniausiai virusai pasirenka ir įsitvirtina į silpnąsias jūsų vietas/ silpnesnius organus. Tam, kad greičiau atsigauti po bet kokios ligos, o ypač po mūsų imunitetui visiškai naujo atvejo, reikia padėti savo kūnui. Savarankiškai tai atlikti galima šiek tiek, tačiau tai neprilygs gydytojo paskirtoms procedūroms ir profesionalo atliktoms technikoms.

Reabilitacijos metu siekiama, kad visi organai atgautų savo jėgas ir galėtų tinkamai vykdyti funkcijas, kad kūnas būtų atsparesnis naujiems virusams.

Gydytojas reabilitologas/osteopatas įvertins Jūsų būklę. Parinks individualiai Jums pritaikytas procedūras.

Procedūros, kurios padės pasveikti ir stiprinti imunitetą:

  • Limfodrenažinis masažas.
  • Kvėpavimo technika.
  • Lazerio terapija.
  • Osciliacija. Ypatingai gerai tiems, kas turi kraujagyslių problemų.
  • Fizioterapija.

Patarimai, kaip po ligos grįžti į įprastą ritmą

Jei po sunkios ligos nebeturite pakankamai energijos ir bet kokiai užduočiai ar veiksmui atlikti reikia daugiau pastangų bei jėgų nei anksčiau, pasitelkite šiuos patarimus:

  • Suderinkite savo lūkesčius su realiomis galimybėmis – numatykite tik tiek, kiek realiai galite nuveikti per dieną. Užsibrėžti tikslai turi būti tikroviški, t. y. atitikti jūsų dabartinę būklę ir savijautą.
  • Taupykite energiją – daugelį kasdienių veiksmų ir darbų darykite sėdėdami (kai įmanoma). Venkite veiksmų, kuriems reikia daugiau energijos: ilgo stovėjimo, pasilenkimo, aukštai esančių daiktų siekimo, ilgo tupėjimo.
  • Pristabdykite save ir įterpkite lengvesnes veiklas tarp sunkesnių. Numatykite, kad dieną gali prireikti poilsio pertraukėlių.
  • Leiskite kitiems padėti, kai kuri nors veikla yra jums per sunki.
  • Į įprastas veiklas grįžkite palengva.
  • Užsiimkite mėgstama veikla, kuri padėtų atsipalaiduoti.
  • Sportuokite, nes tai padeda sumažinti stresą ir padeda palaikyti gerą nervų sistemos veiklą.
  • Tinkamai maitinkitės bei skirkite pakankamai laiko miegui.
Priimame tik tuo atveju, kai nuo diagnozės patvirtinimo yra praėję ne mažiau, kaip 14 dienų ir pacientas nejaučia aktyvių Covid-19 simptomų.
 
Priimame su siuntimu pas reabilitologą.

Registracija ir informacija tel. +370 615 55 018.