Kvėpavimo gimnastika ir atsikosėjimo masažas

Kvėpavimo gimnastika - alternatyva antibiotikams

Vos gimęs kūdikis pirmiausia įkvepia, ir visi taip džiaugiasi jo verksmu. Gyvenimo eigoje mūsų kvėpavimas tampa vis labiau ribotas dėl sėdimo darbo, fizinio aktyvumo stokos. Stresas spazmuoja diafragmą, kuri apima daugiau nei 70 proc. mūsų kvėpavimo. Žmonės labai retai sąmoningai skiria dėmesio savo kvėpavimui.

Kai netinkamai kvėpuojama, nėra pakankamos oro cirkuliacijos, susidaro palanki terpė į organizmą prasiskverbti infekcijoms. Plaučiuose dėl virusų sukelto uždegimo pradeda kauptis sekretas, formuojasi sąaugos, o kosulys retai kada praeina be pėdsakų: kamuoja spazmai, šonų skausmai ir pan.

  • Per kvėpavimo gimnastiką žmogus išmokomas sugrįžti prie pirmapradžio kvėpavimo, gamtos duoto kvėpavimo pilna krūtine.
  • Tinkamai kvėpuojant gerėja cirkuliacija ne tik plaučiuose, raumenyse, bet ir pačiame organizme. Suaktyvinamas jo aprūpinimas krauju.
  • Kvėpavimo gimnastika išlaisvina bei atveria naujas galimybes, kurias verta išnaudoti organizmui sveikti.
  • Kai kvėpavimo gimnastika daroma profilaktiškai, organizmas sugeba geriau susidoroti su virusais.
  • Kvėpavimo gimnastika efektyviai padeda sergantiems įvairiomis kvėpavimo takų, ausų, gerklės, nosies, bronchų ir plaučių ligomis.
  • Ji palengvina atsikosėjimą, didina organizmo atsparumą, stiprina kvėpavimo raumenis. Ją galima taikyti profilaktiškai, norint užkirsti kelią ligai, vos pasireiškus pirmiesiems ligos požymiams arba norint išvengti kvėpavimo takų infekcijos pasikartojimo.
  • Atsikosėjimo masažas stimuliuoja kvėpavimo takų funkcijas, padeda geriau atsikosėti, sumažina kvėpavimo raumenų nuovargį, gerina plaučių ir bronchų ventiliaciją, šalina spazmus, neleidžia ligai įsisenėti.

Kvėpavimo gimnastika taip sustyguota, kad žmogus gerai ją įsimena ir vėliau gali daryti vienas. Išmoktus pratimus galima daryti ne tik druskų kambaryje, bet ir prie jūros, namuose. Kelios sau skirtos minutės duoda didžiulius sveikatos dividendus.

Kur slypi toji paslaptis, kad po kvėpavimo gimnastikos ir atsikosėjimo masažo gerokai greičiau pasveikstama nei įprastai?

Kvėpavimo gimnastika ir atsikosėjimo masažas vienas kitą papildo, padeda geriau išsijudinti ir greičiau atsikratyti nereikalingo sekreto. Gimnastikos ir masažo metu tariami kai kurie garsai gali sukelti nemalonius pojūčius. Tariami garsai, ypač nemalonūs, pasižymi geriausiu terapiniu poveikiu. Garsas yra vibracija, kuri persiduoda į mūsų kūną. Vibracija labai nepatinka virusams, mikroorganizmams. Jie mechaniškai suardomi. Kvėpavimo gimnastika virusams ir susidariusiems sekretams leidžia greičiau pasišalinti iš organizmo, tad greičiau ir pasveikstama. 

Kvėpavimo gimnastiką ir atsikosėjimo masažą rekomenduojame atlikti druskų kambaryje haloterapijos metu.

Registracija tel. +370 615 55 018

Rekomenduojame skaityti: