Nematoma trauma

Nematoma trauma

Nematomą bei daug vargų sukėlusią kojos traumą išgydė gydytojas osteopatas

„Stebuklas“, – taip savo patirtį po apsilankymo pas gydytoją osteopatą apibūdino pacientė. Daugiau nei pusmetį moteris varstė įvairių specialistų duris, negalėdama rasti tinstančios kojos priežasties. Tyrimai nieko blogo nerodė, o tinstanti pėda kėlė vis daugiau nepatogumų. Rasti išeitį padėjo atsitiktinis pokalbis ligoninėje.

Bėdos dėl pėdos

67 metų Irenai (vardas pakeistas dėl asmens sveikatos duomenų apsaugos) pradėjo tinti dešinė koja. Iki pietų gelbėdavo naminės priemonės: tvarstymas, šaldymas, tačiau vakarop koja stipriai ištindavo iki pat kelio. Moteris spėjo, kad kojos tinimą galėjo sukelti neskausmingas trinktelėjimas į lovos kampą. Ji pasirinko mokamą gydytojo traumatologo konsultaciją privačiame medicinos centre, tačiau įvairiomis pozicijomis padarytos rentgeno nuotraukos nerodė traumos.

Tuo metu Irena gydėsi onkologinę ligą, tad dėl tinstančios kojos pasiguodė chemoterapeutei, kuri nusiuntė pasitikrinti pas kardiologą. Kelis mėnesius laukiant, kol ateis eilė pas gydytoją, prasidėjo vasara. Ištinusi pėda kėlė vis daugiau nepatogumų: įprasti batai netiko, bet kokia avalynė trynė.

„Plaukai nuo chemoterapijos nuslinkę, pėda ištinusi, batai trina – atrodžiau kaip konteinerių gyventoja“, – elegantiškai ir savimi besirūpinančiai Irenai situacija kėlė neviltį. Ją dar labiau didino apsilankymai pas skirtingų sričių specialistus, kurie nerasdavo tinstančios kojos priežasties.

Patvirtino traumą

Nežinia, kiek ilgai būtų užtrukusios paieškos, jei ne atsitiktinė pažintis ligoninėje. Laukiant, kol bus sulašinti chemoterapiniai vaistai, Irena likimo draugei pasiguodė dėl pėdos tinimo. Ši pasiūlė nieko nelaukiant bėgti į reabilitacijos centrą „Ostemeda“. Krūties vėžio operaciją patyrusiai moteriai koja ištindavusi iki šlaunies – suvaldyti limfedemą padėjo reabilitacijos centro „Ostemeda“ procedūros.

Gydytojas osteopatas Andrius Stasiulis, apžiūrėjęs mano koją, paneigė limfedemos diagnozę. Be rentgeno tyrimo, jis patvirtino, kad patyriau traumą. Įspėjo, kad neišsigąsčiau, nes gali truputį skaudėti ir pasuko mano koją į vieną, į kitą pusę, paskui – tam tikru kampu. Kitą rytą mano koja buvo tokia kaip anksčiau, nesutinusi. Stebuklas! Kitaip nepavadinsi“,  – džiaugsmingą bėdų pabaigą apibūdino pacientė.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, osteopatas Andrius Stasiulis paaiškino, kas nutiko minėtos pacientės kojai ir kaip pavyko padėti:

  • Brangūs tyrimai tokie kaip echoskopija, magnetinio rezonanso tomografija ar kompiuterinė tomografija padeda įvertinti kaulų struktūrą. Trauma matoma, jei yra grubus struktūros pakenkimas: plyšęs meniskas, kaulo lūžis, suardyta kremzlė. Bet šie tyrimai neparodo, kaip pažeista vieta funkcionuoja, ar kaulai bei sąnariai juda taisyklingai. Taip nutiko ir minėtos pacientės atveju. Stuktelėjus koją į lovos kraštą buvo pažeista kojos sąnarių fiksacija ir pakito judesiai, paprastai tariant, sąnarys buvo „sudurdytas“. Taip gali nutikti bet kurio amžiaus žmogui sportuojant, judant ar net einant slidžia danga neatsargiai kryptelėjus koją.

Sąnaryje įvyksta  bei užsifiksuoja mikroskopinis poslinkis, sutrikdantis įprastą funkciją. Išoriškai pakenkimo nesimato, bet jis jaučiamas darant tam tikrus judesius: pavyzdžiui, lipant laiptais pakenktoje vietoje jaučiamas diskomfortas. Tokiais atvejais vaistai arba paprastos fizioterapinės procedūros nepadės. Pakenktam sąnariui atpalaiduoti ir grąžinti taisyklingų judesių amplitudę reikalingos specialios osteopatinės manipuliacijos.

Ar žmonės žino, kur ieškoti pagalbos?

Pacientai į mus kreipiasi, žinodami, kad ieškome ligų priežasčių. Dažnai tenka išgirsti, kaip žmonės klaidžioja nuo vieno specialisto prie kito, išbando daug įvairių priemonių, bet niekas nepadeda. Kai kuriems nepagerėja ir po operacijos. Po ilgų paieškų kreipiasi į mūsų kliniką ir būna labai nustebę ar net šokiruoti, kai ilgai varginusi problema išsprendžiama per keliolika minučių.

Deja, dažnai tokių pacientų sulaukiame, kai nuo pakenkimo būna praėję nemažai laiko ir pažeistos vietos judesius lydi nemalonūs pojūčiai, kurių nenumalšina šildymas, šaldymas ar kitos priemonės. Labiausiai padeda laiku nustatytas pirminis pakenkimas ir tos vietos funkcijos atstatymas.