KO GYDYTOJAI TAU NEPASAKO (1)

Anda Polna 2

Pradžioje – apie gyvenimo atvejį, kuris tapo šio straipsnio rašymo priežastimi. Buvo 1997 metai. Nelabai supratau, kur veduosi savo vienų metų amžiaus vaikelį – į kažkokią mistinę procedūrą. Prieš tai kelis kartus kalbėjausi su pediatru, kad patikrintų vaiko galvelę, nes per gimdymą dėl gydytojų neatidumo, kai jis atėjo į šį pasaulį, kraujas išsiliejo į smegenis, susiformavo kaukolės asimetrija, viena akytė buvo mažesnė už kitą, stipriai iškreipta nosies pertvara… Dabar pagaliau gavau siuntimą apsilankyti pas kažkokią ypatingą gydytoją, sutvarkysiančią vaiko galvą masažu…

Gydytoja paguldė vaiką ant kušetės ir ėmėsi tarsi labai lėtos ir švelnios galvos akupresūros, pasakodama, kad ji tuoj pravers visas netinkamai suspaustas kaukolės siūles ir sudėlios jas taip, kaip turi būti. Ji taip pat teigė, kad po poros tokių seansų gydytojų pranašystės, esą vaikui, patyrusiam tokių sunkių gimdymo traumų, dažnai skaudės galvą, nesiseks mokslai ir jis bus labai nervingas, išgaruos kaip dūmai. Vienu metu ir tikėjau, ir netikėjau tuo, ką ji sakė. Mažiausiai galėjau patikėti tuo, kad nosies pertvarą galima sutvarkyti be chirurginės intervencijos.Trečią ar ketvirtą kartą gydytoja pasakė, kad kitas masažas būsiantis nemalonus, nes tiesinant nosies pertvarą reikia įkišti pirštus vaikui į burną ir spausti gomurį. Tai buvo tikras komandinis darbas – vaikas verkė, gydytoja spaudė reikiamus taškus, o aš, siekdama nukreipti kūdikio dėmesį nuo nemalonių pojūčių, pasakojau visokias nesąmoningas pasakėles ir maiviausi taip stipriai, kad juokėsi ir vaikelis, ir pati gydytoja…

Maždaug po valandos šis košmaras baigėsi.

Ir štai, rezultatas: vaikas per septyniolika savo gyvenimo metų dar nepatyrė galvos skausmo, neturi problemų su kvėpavimu, klasėje mokosi geriausiai, kito tokio amžiaus berniuko su tokia stabilia nervų sistema reikėtų toli ieškoti! Tik neseniai sužinojau, kad šis gydymo metodas vadinamas osteopatija, ir užsinorėjau sužinoti apie jį daugiau.

 


KO GYDYTOJAI TAU NEPASAKO (2)

Antrojoje dalyje : apie osteopatija gydomų lygų kilmę, jų individualumą, ką gydytojui sako paciento judesiai, kokias zonas kontroliuoja ir koordinuoja osteopatijos metodas ir kodėl labai svarbi specialisto kvalifikacija.

„..kūno negalima kaip kortų namelio pastatyti iš naujo. Susikaupusias dulkes reikia valyti pamažu.“ 

Skaitykime >>>> KO GYDYTOJAI TAU NEPASAKO (2)


KO GYDYTOJAI TAU NEPASAKO (3)

Trečiojoje dalyje:  A.Polna analizuos ir pagrįs stebuklingą žurnalistės sūnelio pasveikimo atvejį, paaiškins, kodėl osteopatija tinka bet kokio amžiaus žmogui, kur gali slypėti trumparegystės ar net elementaraus galvos skausmo priežastys, ir kaip reiktų žiūrėti į XXI a. problemas, kad jos neapkartintų mums gyvenimo.

Skaitykime >>>> KO GYDYTOJAI TAU NEPASAKO (3)