Darbas užsienyje ir emigrantų vizitai pas gydytojus Lietuvoje

alt

Įtampa niekur nedingsta

Sulaukiama vis daugiau svetur dirbančių kraštiečių, kurie pagalbos dažniausiai ieško dėl lėtinių ligų ir stuburo skausmų.

Kaip sakė Reabilitacijos centro „Ostemeda“ vadovas, gydytojas osteopatas ir reabilitologas Andrius Stasiulis, per konsultaciją žmonės nori sužinoti, kas sukėlė skausmus ir kaip galima sau padėti.

Pasak mediko, lietuviai yra darbštūs, atsakingi ir kantrūs, tad neretai dirba nesilaikydami darbo saugos taisyklių, keldami sunkesnius nei leidžiama svorius, taip apsunkindami raumenis ar net patirdami mikrotraumas.

Specialisto teigimu, užtenka keletą mėnesių padirbėti prie konvejerio ar kokį kitą monotonišką darbą, kad kūnas pajaustų neigiamas pasekmes – tam tikrose raumenų grupėse atsiradusi įtampa niekur nedingsta be papildomos pagalbos.

Emigrantai į specialistus kreipiasi ir dėl virškinimo problemų, kurias sukelia lietuviško ir užsienietiško maisto skirtumai. Neigiamus pėdsakus sveikatai palieka ir adaptacija svetimoje šalyje, kultūriniai skirtumai ar įtampą keliantis siekis išsaugoti darbo vietą. Tad pacientai skundžiasi galvos skausmais ar svaigimu, pečių juostos skausmais. 

Pagalbą suteikia iškart

A.Stasiuliui iš emigrantų tenka išgirsti atsiliepimų, kad juos ne visada tenkina svetur teikiamo gydymo kokybė ar sveikatos draudimo sąlygos. Tad trumpam namo grįžę kraštiečiai stengiasi pasirūpinti savo sveikata.

Gydytojas pasakojo, kad emigrantai informaciją apie gydymo įstaigas renkasi oro uostuose ar stotyse, iš giminių ar bendradarbių.

Rezervuoti vietas vizitui pas specialistus kraštiečiai stengiasi prieš kelis mėnesius. Kai kurie pirmiausia užsiregistruoja pas gydytoją, ir tik tada perka bilietus namo.

Užsakyti vizito laiką pas gydytoją stengiasi ir Lietuvoje gyvenantys giminės ar artimieji. A.Stasiulis patvirtino, kad, panorus patekti pas specialistą, laisvą vietą reikia rezervuoti iš anksto.

Ostemeda centre visos paslaugos iškart

Pasak A.Stasiulio, taupančius laiką emigrantus į reabilitacijos centrą „Ostemeda“ vilioja ir tai, jog vizito metu žmogus gauna visas paslaugas iškart. Prireikus tarpininkaujama dėl kraujo tyrimų ir kitų tyrimų, tarp jų ir kompiuterinės tomografijos.

„Ar įmanoma žmogui padėti per trumpą laiką? Svarbiausia išsiaiškinti negalavimų priežastį. Esame vienintelis centras, kuris naudoja neįprastus diagnostikos metodus – osteopatiją, taikomąją kineziologiją, – taip pat natūralius gydymo metodus, kurie rezultatyvūs “čia ir dabar”, – aiškino gydytojas.

Pasak mediko, pakanka, kad būtų sudarytas gydymo planas, pagal kurį žmogus siekia tolesnių rezultatų: pirmiausia jam suteikiama pagalba, vėliau išmokoma atitinkamų pratimų bei paaiškinama, kaip kokiu atveju sau padėti.

Rezultatus pacientas jaučia net po kelių mėnesių, grįžęs į namais tapusią svetimą šalį.

Plačiau galite skaityti>>> http://klaipeda.diena.lt/naujienos/grozis-ir-sveikata/emigrantu-atostogas-lemia-ir-gydytojai-417003/psl-1#axzz1qyOd3akY

Rekomenduojame skaityti „Osteopatinė diagnostika” >>>

Registracija gydytojų konsultacijai tel. +370 615 55 018