Penki patarimai, kaip teisingai išsirinkti gydytoją

Pasitaiko, kad osteopatijos mokosi ne gydytojai. Mokslų pabaigoje jie gauna pažymą, kad išklausė kursą. Toks specialistas išmano osteopatiją tačiau stokoja klinikinio mastymo. Jis nesugeba teisingai interpretuoti paciento atsineštus tyrimų rezultatus ir negali paskirti papildomų reikalingų tyrimų (pavyzdžiui pasiųsti atlikti kompiuterinę tomografiją). Pacientui tenka mokėti papildomai kitam gydytojui, kuris dažnai nieko bendra neturi su osteopatija.
Kartais būna, kad medikai ar net žmonės neturintys medicininio išsilavinimo sudalyvauja kursuose apie osteopatiją. Ten išgirsta apie vieną ar kelias poveikio metodikas. Po to save pavadina osteopatais. Pacientai papuolęs pas tokį „specialistą” yra priverstinai gydomi viena metodika. Vaizdas primena seną filmą apie psichiatrinę ligoninę kur visos negandos buvo gydomos klizma (nesimiega – klizma, blogai valgo – klizma, šnekasi su angelais –klizma ir t.t.).
2. Gydytojo darbo vieta.
Greičiausiai nesurasite tikro gydytojo osteopato besidarbuojančio išnuomotame bute, garaže ar kitose neaiškios paskirties patalpose. Lietuvoje medicinines paslaugas galima teikti tik gydymo įstaigose.
Kartais pacientai susigundo neaiškiais pasiūlymais – po darbo …čia pigiau ir kt. Tokiais atvejais bus sunku tikėtis gauti išrašą apie taikytą gydymą ar kasos kvitą už sumokėtus pinigus. Be to atsakomybės taipogi vargu ar galima tikėtis.
3. Gydytojo darbo grafikas.
Osteopatinio gydymo metu paciento organizmas patiria pakankamai dideles apkrovas. Galimi paūmėjimai. Labai svarbu, kad ligai paūmėjus, būtų galima skubiai apsilankyti pas gydytoją osteopatą. Jei gydantis gydytojas osteopatas išvykęs kreiptis pas jo kolegą, kuris padės išspręsti atsiradusią problemą.
Pasitaiko, kad pacientai ieško pagalbos pas iš Rusijos ar iš kitur kelioms dienoms atklydusius osteopatus. Nesėkmės atveju pacientas būna priverstas problemos sprendimo ieškoti savarankiškai. Vietinių gydytojų osteopatų nenoras taisyti atvykėlių klaidas dar labiau apsunkina situaciją.
4. Rekomendacijos ir atsiliepimai.
Turbūt daugeliui teko susidurti su situacija kai nuoširdžiai pažįstamo rekomenduotas patiekalas restorane ne pats skaniausias, o draugės patarta suknelė tiesiog netinka. Rekomendacijos labai individualus dalykas. Teisingiausią nuomonę galima susidaryti tik konsultacijos metu. Labai svarbu atkreipti dėmesį kaip gydytojas osteopatas bendrauja. Ar kalba suprantamai. Ar galima jam užduoti „nepatogius” klausimus ir kt. Taipogi verta pasiklausyti intuicijos. Pacientas, apsvarstęs visus už ir prieš, pats turi nuspręsti pas ką gydysis.
5. Kaina.
Pasitaiko situacijos kai pacientas konsultaciją įsivaizduoja vienaip, o gydytojas kitaip. Kad teisingai nustatyti diagnozę ir sudaryti efektyvų gydymo planą tenka atlikti papildomus tyrimus. Tais atvejais kaina gali ženkliai ūgtelėti. Pravartu iš anksto susipažinti su paslaugų kainomis. Pasiteirauti ar reikės papildomų tyrimų. Patikslinti ar galima atsiskaityti mokėjimo kortele. Papildomų tyrimų būtinumą gydytojas osteopatas turi paaiškinti. Jei pacientas nesupranta nereikia bijoti užduoti „nepatogius” klausimus. Jau pirmo apsilankymo metu pravartu sužinoti kiek kainuos gydymas. Nereikia skubėti apmokėti už viską iš karto. Galutinį sprendimą pageidautina priimti pasitarus su artimaisiais ir atsakingai įvertinus savo finansines galimybes.