Sukniubo prie lovos
Tiesa, tas suvokimas atėjo ne iš karto. 38 metų Marija Ponamariova visada buvo aktyvi, sportavo savo malonumui, tad iš pradžių net nekreipė dėmesio į nugaros skausmus. Beveik prieš dešimtmetį rimčiau susirūpinti sveikata moterį privertė vis pasikartojantis nugaros surakinimas ir į kairiąją koją plintantis skausmas. Ji varstė medikų duris, ieškodama negalavimų priežasties. Tačiau gydytojai, pasidžiaugę, kaip jauna moteris puikiai vaikšto, kilnoja kojas, patardavo daryti mankštą ir ramindavo, kad nugaros nervų šaknelių uždegimas netrukus praeis ir ji vėl bus sveika. Viskas baigėsi tuo, kad vieną rytą iš lovos pakilusi Marija staiga sukniubo. Atvykę greitosios pagalbos medikai suleido nuskausminamųjų vaistų. Vėliau padarytas magnetinio rezonanso tyrimas parodė tikrąją skausmų priežastį – juos kėlė didelė išvarža apatinėje stuburo dalyje.
Tuomet dar 30 metų neturėjusi moteris atsisakė operuotis, nors esant panašiai situacijai dažnas pacientas nebepavaikšto arba kasdien balansuoja ties stipraus skausmo riba. Porą mėnesių Marija pragulėjo lovoje, vėliau prisivertė eiti į reabilitacijos procedūras, išbandė akupunktūrą. Nenuleisti rankų ją skatino didžiulis noras pasveikti. Keturi mėnesiai – tiek iš viso prireikė M.Ponamariovai, kol ji vėl grįžo į normalaus gyvenimo vėžias. Jaunai moteriai šis laikotarpis prilygo ilgai trunkančiam šokui.
Atrado osteopatiją
Beveik prieš septynerius metus Marija iš sostinės persikraustė gyventi į Klaipėdą. Nugaros skausmai atsinaujindavo ir vėl nurimdavo, kol kartą ji suprato, kad teks rimčiau pasirūpinti savo sveikata. Apsilankymas poliklinikoje Mariją nuvylė, tad ji prisiminė draugės rekomenduotą reabilitacijos centrą „Ostemeda”. Klaipėdos universitete studijuojanti draugė buvo pasakojusi apie savo dėstytojo, gydytojo osteopato Andriaus Stasiulio įkurtą gydymo įstaigą. Moteriai imponavo, kad gydytojas laikosi holistinio požiūrio ir žmogų vertina kaip visumą, o ne tik jo ligą. Apie osteopatiją Marija iki tol nebuvo nieko girdėjusi. Prieš pirmąjį apsilankymą ji gerokai jaudinosi, baimindamasi, kad šis diagnostikos ir gydymo metodas nebūtų panašus į manualinę terapiją. Pastarąją prisiminus Mariją net dabar nupurto. Tad sau buvo pažadėjusi, kad jeigu osteopatija primins „kaulų laužymą”, geriau vėl gydysis pati. „Osteopatija man pasirodė minkšta priemonė. Jau po pirmojo karto pasijutau taip lyg mane švelniai, nejučia būtų grąžinę į savo kūną, iš kurio dėl skausmo buvau išsinėrusi, – prisiminė pašnekovė. – Po pirmojo karto jaučiausi taip lyg iškart būčiau išbandžiusi tris ar net keturias fizioterapijas – sumažėjo skausmas, kūnas atsipalaidavo.”
Gąsdino fizioterapija
M.Ponamariova dabar su šypsena prisimena, kaip atsargiai priėmė pirmąsias gydytojo A.Stasiulio paskirtas fizioterapijos procedūras – dėl stipraus skausmo ji net neleisdavo prisiliesti prie stuburo. Moteris taip pat baiminosi, kad elektros impulsai dar labiau paaštrins skausmą. Tačiau greitai įsitikino, kad čia dirbančios merginos jautriai reaguoja į kiekvieną paciento prašymą. Marija liko sužavėta klinikoje dirbančios kineziterapeutės Renos profesionalia pagalba, praktiniais patarimais bei specialiai jai parinktais pratimais.
Neprireikė net „biuletenio”
Praėjusią vasarą Marijai paaštrėjo būklė, skausmas vėl buvo stipriai surakinęs juosmenį ir sukaustęs judesius. Tačiau tuomet jai net neprireikė nedarbingumo pažymėjimo. Pasijausti geriau padėjo keli osteopatijos ir fizioterapijos užsiėmimai.
Marija tapo nuolatine „Ostemedos” paciente. Čia ji apsilanko ne tik užklupus stipriam skausmui, bet ir profilaktiškai. Susiruošusi į Druskininkus, moteris taip pat užsuko į kliniką. Pasak jos, tik turintis panašių stuburo problemų supras, ką reiškia pačiai vairuoti keturias ar penkias valandas. „Pastatė mane kaip traukinuką ant bėgių”, – šypteli ji, prisiminusi pasiruošimą kelionei.
Padeda ne tik stuburui
Prieš kelias savaites krūtinę pervėręs aštrus skausmas Mariją vėl paskatino apsilankyti pas gydytoją A.Stasiulį. Norėdama pakreipti galvą, ji turėdavo pasukti visą kūną, negalėjo palenkti galvos. Skausmas buvęs toks stiprus, kad ji negalėjo normaliai kvėpuoti. Po poros osteopatijos seansų ji pasijuto geriau. Marija nesutinka, kad osteopatijos poveikis tėra saviįtaigos rezultatas. Iš vienos medikės jai teko išgirsti, kad šis gydymo metodas – tik pinigų išmetimas į balą. „Pastebiu skirtumą, kaip jaučiuosi prieš osteopatiją ir po jos. Osteopatija yra daugiau nei stuburo gydymas, tai viso organizmo gydymas. Gydytojo dėmesys taip pat turi teigiamos įtakos”, – mano ji.
Moteris įsitikinusi, kad geriau šiek tiek investuoti į savo sveikatą nei laukti, kol skausmas galutinai suries. „Pasitikiu „Ostemedos” klinika, čia jaučiuosi saugiai ir žinau, kad visada gausiu reikiamą pagalbą”, – pridūrė pašnekovė. Marija visada buvo labai aktyvi, sportavo, nebijojo didesnių krūvių, tačiau pastebi, kad liga keičia jos požiūrį į kai kuriuos dalykus. „Nugara man priminė, kad turiu labiau save tausoti ir retkarčiais moteriškai save palepinti. Prieš penkerius metus atsisakiau aktyvaus sporto, vėliau nutraukiau ir jogos užsiėmimus. Dabar pasirinkau ramų fizinį krūvį – lankau baseiną, namuose darau kineziterapeutės paskirtą mankštą, praktikuoju kvėpavimo pratimus”, – ligos atneštus pokyčius vardijo Marija.
Ostemeda klientų sėkmės istorijos ir atsiliepimai: