Manualinė terapija reabilitacijos centre

Manualinė terapija – galimybė pasveikti be vaistų

Manualinė diagnostika – bet kurio žmogaus kūno sąnario judesio ribojimo išaiškinimas. Mūsų medicinos centre atliekama patologijų manualinė diagnostika:

  • stuburo kaklo srities;
  • stuburo krūtinės srities;
  • krūtinės ląstos;
  • šonkaulių;
  • juosmens srities;
  • dubens;
  • kryžkaulio ir uodegikaulio jungties;
  • sąnarių.

Manualinė terapija – nustatyto sutrikimo šalinimas, funkcinio bloko, skausmo naikinimas, sąnario judesio grąžinimas į jo fiziologinės funkcijos ribas. Manualinio poveikio metodai: gydomasis masažas, mobilizacinės technikos (darbo su raiščiais, sausgyslėmis, sąnarių kapsulėmis technika), manipuliacijos, švelni manualinė terapija, t.y. raumenų suglebinimas ir atpalaidavimas. Manualinė terapija – tai ne tik stuburo, sąnarių, kaulų gydymas rankomis, bet ir žmogaus vidaus organų
spazmų palengvinimas, kraujotakos gerinimas, vidaus ritmų atkūrimas (visceralinė terapija). Jos tikslas – įveikti skausmus ir grąžinti sąnariams bei stuburui lankstumą, o vidaus organams – sklandų darbą.

Manualine Terapija Kas Tai Klaipeda, Lietuva
Ostemeda.lt Manualine Terapija Klaipeda

 

Pasveikti be vaistų ar net išvengti operacijos – tokias galimybes suteikia profesionaliai atliekama manualinė terapija. Dar Hipokrato laikais taikyta manualinė terapija įgauna vis didesnį pagreitį ir vis daugiau pacientų naudojasi jos teikiamais privalumais. 

Kas yra manualinė terapija? 

Specialistas rankomis atlieka judesius, kurie pacientui padeda įveikti tam tikras patologijas bei jų sukeliamą skausmą. Manualinė terapija veiksminga net tokiais atvejais, kai nepadeda medikamentinis gydymas. Taikant šį metodą galima apsieiti be vaistų, išvengti operacijos. 

Manualinės terapijos esmė – vidaus organai yra glaudžiai susiję su stuburo pažeidimais, tad ligos paveiktas organas siunčia impulsus į tam tikrą, už jį atsakingą stuburo smegenų segmentą. Tai sukelia pokyčius raumenyse, sutrinka kraujotaka. 

Metams bėgant stuburo tarpslanksteliniai tarpai susiaurėja bei spaudžia nervus, įsitempia nugaros raumenys, kurie dar labiau spaudžia nervus. Šie pakitimai žmogui sukelia skausmą. Išsivaduoti nuo skausmo padeda anatominės stuburo padėties atstatymas – būtent tuo ir užsiima manualinės terapijos specialistas. 

Šiuolaikinė manualinė terapija remiasi mokslo pagrįstais įrodymais, o jos specialistai naudoja specialias diagnostikos ir gydymo metodikas. Kartais pakanka tik vienos ar kelių manualinės terapijos užsiėmimų, kad išnyktų skausmas ir būtų atstatyta pažeista kūno vieta. 

Kai kuriose šalyse (Jungtinėse Amerikos Valstijose, Anglijoje) pacientai, turintys tam tikrų patologijų, pirmiausia nukreipiami pas manualinės terapijos specialistą.

Kada manualinė terapija efektyviausia? 

Manualinė terapija veiksminga gydant stuburo, judamojo – atramos aparato, kvėpavimo sistemos, virškinamojo trakto, nervų ligas.

Kai kuriais atvejais manualinė terapija padeda įveikti ne tik pačią patologiją, bet ir pagerina bendrą savijautą. Pavyzdžiui, atpalaidavus dėl kaklo patologijos užspaustą nervą, pagerėja galvos smegenų kraujotaka. Pacientai pastebi, kad po šios manualinės terapijos galvoje ir akyse gerokai prašviesėja. 

Manualinė terapija padeda esant netaisyklingai laikysenai, skoliozei, deformuotai krūtinės ląstai, pilnapadystei, šleivapadystei, osteochondrozei, raiščių patempimams, radikulitui (neuropatijai), sąnarių (peties, kelio, klubo, čiurnos, alkūnės, riešo) pažeidimams, kamuojant lėtiniams skausmams. Ji gali būti veiksminga ir skundžiantis galvos skausmais, ypač po traumos. 

Kada manualinė terapija nerekomenduojama?

Manualinė terapija neskiriama karščiuojant, sergant infekcinėmis, onkologinėmis, psichikos ligomis, progresuojančia osteoporoze, giliųjų venų tromboze, po ūmios traumos.

Ar manualinės terapijos specialistui reikia medicininio išsilavinimo? 

Kartais klaidingai manoma, kad manualinės terapijos specialistu gali būti eilinis masažuotojas. Nors nuo masažo prasideda kiekviena manualinė terapija, tačiau šios srities specialistui reikia puikiai išmanyti ne tik įvairias masažo metodikas, bet ir mokėti sąnarius, raiščius giliai veikiančius metodus, taip pat būtinos anatomijos, fiziologijos žinios. Siekiant, kad terapija atneštų visokeriopą naudą, būtina tiksliai apskaičiuoti, kaip stipriai ir kurį laiką rankomis veikti tam tikrą kūno vietą. 

Didžiausią naudą atneša kiekvienam pacientui individuliai pritaikyta manualinė terapija. 

Kas bendro tarp Hipokrato ir manualinės terapijos? 

Manualinės terapijos ištakos siekia Hipokrato laikus. Tuomet gyvenę žmonės žinojo, kad specialūs rankų judesiai padeda įveikti skausmą, atkurti anatominę stuburo, sąnarių padėtį. Manualinės terapijos vystymasis pagreitį įgavo XIX amžiaus viduryje, susiformavus dviem pagrindinėms kryptims – osteopatijai ir chiropraktikai. 

Pastarieji mėgo greitas manipuliacijas, grubumą, smūgių techniką, tad pacientai kartais pasveikdavo žaibiškai – pabėgdavo net pamiršę ramentus. Osteopatai vadovavosi kitokiu požiūriu – stuburą veikdavo per galūnes. Jie naudojosi oficialiomis, mokslu pagrįstomis medicinos žiniomis. 1962 metais buvo įkurta Tarptautinė manualinės terapijos federacija, apjungusi šias abi kryptis. 

Šiandien manualinėje terapijoje dažniau taikomos taip vadinamos minkštosios metodikos, kai naudojami atpalaiduojantys, švelnūs, neskausmingi metodai.   

 

Ostemeda.lt Manualine Terapija Kainos Klaipeda, Lietuva
Ostemeda.lt Manualine Terapija Klaipedoje

Manualinė ir visceralinė terapija leidžia įveikti funkcinius organų sutrikimus. Tiksliau – įveikti juos lėmusias priežastis. Žmogaus stuburą galima įsivaizduoti, kaip centrinę kūno ašį. Kai ji iškrypsta, įprastą padėtį pakeičia ir kiti vidaus organai. Apie stuburo problemas signalizuoja sprando, juosmens, menčių skausmai, migrenos priepuoliai, galvos svaigimas, pykinimas, nemiga. Gali pradėti tirpti rankos, skaudėti krūtinę. Vargina nuotaikos svyravimai, depresija. Stuburo ir nugaros skausmais gali pasireikšti netgi pilvo raumenų veiklos sutrikimai.

Raumenys ima spazmuoti, būna nuolat įsitempę (dažnai vienos pusės raumenys pasirodo esą silpnesni nei kitos) ir žmogus vaikšto pakrypęs į tą pusę, kur raumenys labiau įtempti. Kokį efektą galima pasiekti naudojant vien stuburo korekciją?! Juk priežastis nebus pašalinta! Štai tada reikalinga manualinės ir visceralinės terapijos gydytojų pagalba. Nejudrus gyvenimo būdas, ilgas sėdėjimas nepatogiose stuburui padėtyse yra pagrindinė osteochondrozės, artrozės, skoliozės ligų atsiradimo ir progresavimo priežastis.

Dalis žmonijos ligų – „mokestis“ už stačią, vertikalią laikyseną. Manualinė terapija – vidaus ligų profilaktika, reikalinga visiems, vaikščiojantiems vertikaliai.

Manualine Terapija Klaipeda klinika ostemeda Manualine Terapija Klaipeda klinika ostemeda
Manualine Terapija Kas Tai Klaipeda, Lietuva Manualine Terapija Kas Tai Klaipeda, Lietuva
Manualine Terapija Klaipedoje Manualine Terapija Klaipedoje
Manualine Terapija Kainos Klaipeda, Lietuva Manualine Terapija Kainos Klaipeda, Lietuva
kineziterapijos klinika gydomojo masazo kineziterapijos klinika gydomojo masazo
gydymo metodai sveikatos specialistas gydymo metodai sveikatos specialistas
gydomieji masazas terapines proceduros gydomieji masazas terapines proceduros
chirokpraktika proceduros sveikatai chirokpraktika proceduros sveikatai
alternatyvios medicinos budai omt alternatyvios medicinos budai omt
Ostmeda.lt visceraline terapija Ostmeda.lt visceraline terapija
osteopatija sveikatos atstatymas ostemeda osteopatija sveikatos atstatymas ostemeda
osteopatija nugaros skausmo gydymas osteopatija nugaros skausmo gydymas
Ostemeda.lt Manualine Terapija Kas Tai Ostemeda.lt Manualine Terapija Kas Tai
Ostemeda.lt Manualine Terapija gydytojas manualistas Ostemeda.lt Manualine Terapija gydytojas manualistas
Manualine Terapija Ostemeda Manualine Terapija Ostemeda
Ostemeda taskine Manualine Terapija Kas Tai Ostemeda taskine Manualine Terapija Kas Tai
Ostemeda Manualines Terapijos Kaina Ostemeda Manualines Terapijos Kaina
Ostemeda Manualine Terapija stuburo gydymas Ostemeda Manualine Terapija stuburo gydymas
Ostemeda Klaipeda manualines terapijos paslauga Ostemeda Klaipeda manualines terapijos paslauga
Manualines Terapijos Kaina gydymo metodai Manualines Terapijos Kaina gydymo metodai

Manualinė terapija reabilitacijos centre Ostemeda