Druskų kambarys Ostemeda centre įrengtas pagal naujausias technologijas
Reabilitacijos centre „Ostemeda” esantis druskų kambarys įrengtas naudojant naujausias technologijas. Vokiečių gamybos medicininė įranga „SeaClimate” yra testuota ir licensijuota pagal Vokietijos medicinos produktų įstatymus ir pagamintas pagal aukščiausius kokybės ir funkcionalumo standartus. Skirtingai nuo įprastų halokamerų, šiuo įrenginiu purškiamas sausas, labai smulkių dalelių (0,5 – 5 mikronų) druskos rūkas. Jis negadina drabužių, o mažosios rūko dalelės lengvai patenka į kvėpavimo takus ir absorbuojamos per odą. Tuo tarpu, naudojant halokameras ar kitus natrio chlorido druskų skleidimo įrenginius, drėgnas rūkas pasiekia tik gerklas. Aplinka, kurioje atliekamas 20 minučių terapinis seansas, išlieka sausa.
Druskos kambario (haloterapijos) teigiamas poveikis:
- plaučių, kvėpavimo takų patologijoms gydyti bei susirgimų profilaktikai;
- kvėpavimo takų higienai; organizmo apsauginių mechanizmų aktyvavimui;
- virusinių infekcinių ir peršalimų ligų profilaktikai; alerginių susirgimų profilaktikai;
- odos susirgimams gydyti (egzema, dermatitas ir kt.), bei odos susirgimų profilaktikai;
- atpalaiduoti nuo įtampos ir streso.*
*-( SeaClimate poveikis nuimant stresą buvo įrodytas GrazUniversitete. Claus Berta, „The synergy of Wet Pack, Healing Earth and Dead Sea Salt” ).
Haloterapija – kvėpavimas druskų prisotintu oru, yra efektyvi tiek vaikui, tiek suaugusiam. Optimalus laikas iki 25 min. Reabilitacijos centro „Ostemeda” druskų kambario didžiulis privalumas-jauki kompaktiška aplinka. Kviepuojančių druskų garais joje bus ne daugiau kaip 3-4 žmonės, todėl ir tikimybė užsikrėsti virusu nuo kito paciento labai nedidelė, tokią patalpą galima greitai ir gerai išventiliuoti. „SeaClimate” įranga tiekia sausą, kvėpavimui skirtą druskos rūką, skleidžianti relaksacinė muzika ir nuostabūs gamtos vaizdai sustiprina teigiamas emocijas ir malonius pojūčius. Būnant šioje patalpoje, labai smulkios druskos rūko dalelės veikia žmogaus organizmą, patekdamos į plaučius ir per odą, suteikdamos gaivinantį ir stimuliuojantį poveikį. Ši maloni relaksuojanti aplinka tinkama tiek vaikui, tiek suaugusiam.
Gydomasis jūros druskų poveikis
Gydymo druskų garais pradžia laikytina jau XVIII a. vidurys. Felixas Botchowskis, Lenkijos sveikatos pareigūnas pastebėjo, kad druskų kasyklų darbuotojai retai arba visai neserga plaučių ligomis. Greitai apie druskų poveikį gydant plaučių ligas parašė knygą. Tuo metu visoje Europoje pradėjo plisti druskų kambarių gydyklos. Juose tūkstančiai ligonių gydėsi alergiją , astmą, tuberkuliozę ir kitas plaučių ligas. Net 90 proc. pacientų būklė ženkliai pagerėjo. Šalys, neturinčios druskų kasyklų pradėjo įrenginėti identiškus druskų kambarius, kurių sienas, grindis ir lubas dengia storas druskų sluoksnis. O į patalpą pučiamas druska prisotintas rūkas.
Negyvoji jūra – tai nėra jūra, tai – didžiausias vandens telkinys pasaulyje. Nors yra vadinama jūra, tačiau morfologiškai tai yra ežeras, kadangi neturi tiesioginio ryšio su Pasauliniu vandenynu. Negyvosios jūros druska, daugeliu atveju, yra paskutinis šiaudas sergantiesiems odos ligomis, tokiomis kaip neurodermitas ar psoriazė. Šiuo atveju, stebuklingai veikia saulė kartu su jūros vandeniu. Negyvosios jūros mineralų dėka oda greičiau pasiduoda saulės UVA spinduliuotės gydomosioms galioms. Magnis turi antialerginį poveikį, kalcis mažina niežulį, o natris padeda nusilupti atpleišėjusiems odos žvyneliams ir turi dezinfekuojantį poveikį. Kalis palaiko žaizdų gijimą, bromas ramina odą ir nervus.
Druska, ypač kristalų druska, tampa vis svarbesnė kosmetikoje. Dėl savo neutralizuojančių galių, druska turi teigiamą balansavimo poveikį tiek riebiai, tiek sausai odai. Druskos kosmetika stimuliuoja odos apykaitą, nuramina sudirgusią odą, dezinfekuoja ir saugo odą nuo užterštumo.
1. Negyvosios jūros druska
Negyvosios jūros druskos sudėtis visiškai skiriasi nuo valgomosios druskos. Valgomosios druskos didžiąją dalį sudaro natrio chloridas, o Negyvosios jūros pagrindiniai komponentai yra kalis ir magnis. Negyvosios jūros druskos analizė parodo, kad joje yra šių komponentų:
Katijonų:
Kalio 162.000 mg/kg
Magnio 102.000 mg/kg
Natrio 74.300 mg/kg
Kalcio 1.760 mg/kg
Amonio 319 mg/kg
Stroncio 175 mg/kg
Geležies 45 mg/kg
Mangano 6,8 mg/kg
Anijonų:
Chlorido 557.000 mg/kg
Bromido 5.100 mg/kg
Karbonato 2.430 mg/kg
Hidrokarbonato 770 mg/kg
Vandenilio fosfato 460 mg/kg
Sulfato 46 mg/kg
Fluorido 35 mg/kg
Jodido 14 mg/kg
Neskaidytų medžiagų:
Metasilicio rūgšties 3.450 mg/kg
Bromas – kovoja su kenksminga odos flora ir reguliuoja odos keratinizaciją; skatina gilų nervų sistemos ir raumenų atpalaidavimą.
Kalcis – skatina kaulų, nagų ir dantų augimą, gydo alerginius susirgimus, mažina niežulį, reguliuoja nervų ląstelių laidumą; svarbus visiems raumenims, įskaitant ir širdies raumenį; turi priešuždegiminį poveikį, padeda alerginių susirgimų atvejais ar esant reumato simptomams.
Chloridas – gerina mineralų balansą organizme.
Jodas – turi antiseptinį poveikį, skatina odos žaizdelių gijimą, svarbus skydliaukės funkcijoms.
Geležis – raudonųjų kraujo kūnelių ir svarbių fermentų grupių sudedamoji dalis. Geležies trūkumas organizme gali sukelti deguonies nepakankamumą ląstelėse, oda tampa šiurkšti ir suskilinėjusi. Trūkstant geležies, plaukai tampa trapūs, veidas išblyškęs, atsiranda mieguistumas ir nervinė įtampa.
Manganas – turi antioksidacinį poveikį; svarbus deguonies perdavimui organizme, histamino sumažinimui, kolageno susidarymui ir kraujo krešėjimui; aktyvina fermentų, nervų ir smegenų veiklą; degina riebalus ir skatina hormonų gamybą.
Magnis – aktyvina odos fermentus ir reguliuoja odos pleiskanojimą bei energijos apykaitą, apsaugo nuo streso hormonų, dalyvaujančių baltymų, riebalų ir angliavandenių gamyboje; apsaugo širdies raumenį nuo kalcio perkrovos, apsaugo raumenis nuo mėšlungio ir padeda atpalaiduoti raumenis.
Kalis – reguliuoja vandens balansą, palaiko rūgščių-šarmų pusiausvyrą, ramina nervinę įtampą; svarbus raumenų veiklai, ląstelių medžiagų apykaitai, ląstelių energijai, nervinių impulsų ir fermentų veiklai.
Natris – reguliuoja vandens balansą ir osmosinį slėgį organizme; apsaugo pleiskanojančią odą nuo sukietėjimų ir suragėjimų, palaiko rūgščių-šarmų pusiausvyrą, tiekia maistingąsias medžiagas ir šalina toksinus, perduoda ir sulaiko nervinius dirgiklius, aktyvina fermentus.
Siera – šalina pleiskanojančią odą, minkština suragėjusią ir sukietėjusią odą, reguliuoja riebalinių išskyrų perteklių ir turi antibakterinį poveikį esant spuogams ar intarpams odoje; skatina organizmą gaminti savo baltymus, stiprina imuninę sistemą ir ląstelių struktūrą.*
Daugiau apie haloterapijos naudą organizmui skaitykite:
Registracija haloterapijos procedūroms Klaipėdoje tel. +370 615 55 018.