Kas yra taikomoji kineziologija?
Taikomoji kineziologija (TK) – tai mokslas apie judesius. Taikomosios kineziologijos istorija prasidėjo 1927 metais nuo Bernštaino darbų. XX a. 6 dešimtmetyje paplito JAV.
Kineziologija – geriausias būdas raumenų skausmo sindromams gydyti. Kineziologijoje yra platus gydymo metodų pasirinkimas: taikomi mechaniniai metodai (manualinė, visceralinė (vidaus organų, kranio – sakralinė terapijos); cheminiai metodai (alopatija – gydymas vaistais, fitoterapija – gydymas žolėmis, energetiniai metodai – homeopatija, akupunktūra, aromoterapija, šviesos terapija).
Taikomoji kineziologija vadovaujasi sveikatos triados principu. Ją schematiškai atspindi lygiakraštis trikampis, o jo kraštinės atitinka organizmo struktūrinę, cheminę bei psichinę dalis. Visos jos – vienodai svarbios ir glaudžiai tarpusavyje susijusios. Jei vienoje jų atsiranda kažkokių sutrikimų, pusiausvyra pažeidžiama ir kitose dviejose. Taip atsitinka todėl, kad nusilpus vienai sistemai yra apkraunamos kitos ir, jei tai trunka ilgą laiką, pažeidžiami organizmo funkciniai ryšiai. Struktūrinė šio trikampio dalis – tai kaulai, raiščiai, sąnariai, raumenys, vidaus organai.
Cheminė – tai grandinė reakcijų, nulemiančių maisto skaidymą bei įsisavinimą, energijos gamybą, įvairios cheminės medžiagos, receptoriai, kurie per kraują ar nervų sistemą perduoda informaciją iš kūno periferijos (odos, raumenų, vidaus organų receptorių) centrinėms struktūroms (smegenims) ir, jau perdirbtą, grąžina atgal.
Emocinė – tai mūsų nuotaika, stresai, pergyvenimai. Galima pasakyti, kad gydytojai, išmanantys taikomąją kineziologiją, į žmogaus kūną žiūri kaip į tobulą sistemą, kuri dirba nepriklausomai nuo mūsų sąmonės. „Kūnas – pati save sureguliuojanti sistema. Kūnas geriau už jo savininką žino, kas jame vyksta šiuo momentu ir ko reikia, kad jis galėtų gerai funkcionuoti“ – tai yra pagrindinis taikomosios kineziologijos postulatas. Taikomosios kineziologijos specialistas supranta „kūno kalbą“ ir gali jam padėti pasveikti. Bendravimas su juo vyksta per raumenis. Kiekvienas raumuo turi ryšį su atitinkamu organu, slanksteliu. Taigi, taikomosios kineziologijos specialistas, išmanantis ir sugebantis tinkamai nustatyti probleminę vietą, gali padėti kūnui pasijausti daug geriau. Susirgimo priežastis diagnozuojama testuojant su organais, slanksteliais, meridianais, emocijomis, cheminiu (vitaminų, mineralų, mikroelementų) disbalansu, susijusių (asocijuotų) kūno raumenų tonuso pakitimus. Galima nustatyti streso, intoksikacijos būseną. Taikomoji kineziologija gydo įvairius funkcinius sutrikimus, tokius kaip sąnarių judrumo apribojimas, raumenų spazmai, uždegimas ar net depresija. Reabilitacijos centro specialistai bei gydytojai išklausę taikomosios kineziologijos kursą „Taikomoji kineziologija: naujas požiūris raumenų testavime“ ir įgavo naujų žinių. Paklausus apie seminarą specialistai teigė: “dalyvavimas seminare išėjo tikrai į naudą, nes papildėme jau turėtas žinias apie taikomąją kineziologiją bei plačiau sužinojome, kaip tyrinėjant raumenis gaunama tiksli informacija apie vidaus organų būklę. Iš tiesų galima labai tiksliai diagnozuoti, koks slankstelis pažeistas.” Nors taikomoji kineziologija atrodo labai sudėtinga medicinos kryptis, tačiau, iš tiesų, tai nėra taip sudėtinga, kai turi pakankamai žinių. Būtent dalyvavimas seminare “Taikomoji kineziologija: naujas požiūris raumenų testavime” padėjo mums gauti reikiamų žinių ir išmokti taikyti šią naują medicinos kryptį gydant ligonius.” Trumpai tariant, šis metodas leidžia mums suprasti, dėl kokios priežasties mums skauda kelią, galvą ar kaklą. Dėl nemigos gali būti kaltas stresas, dėl kelio skausmo stuburo slankstelio dislokacija, o suprastėjęs regėjimas dėl kaukolės kaulų asimetrijos, virškinimo problemos gali būti susietos su juosmens skausmu ir t.t.
Kviečiame apsilankyti mūsų centre ir iš naujo atrasti savo sveikatą!