Nugaros skausmui – alternatyvus gydymas

 Priežasčių daug
Anot jo, viena iš nugaros skausmo priežasčių yra pakenkimo vietoje užsilaikantys besikaupiantys skysčiai. Visi žmogaus organai prie stuburo tvirtinasi raiščiais,. Mūsų organizme skysčiai sudaro apie 60-70 proc. visos kūno masės. Atsiradus negalavimui, pakenkimo vietoje priteka įvairūs kūno skysčiai, kurie kaupiasi, ir užsilaiko. Ta vieta fiziškai tampa sunkesnė bei pradeda tempti į pakenkimo pusę. „Dėl šios priežasties raumenys iš priešingos pusės įsitempia, kad būtų išlaikytas balansas. Raumenys pervargsta todėl žmogus pradeda jausti skausmą. Klasikinio masažo metu raumenų įtampa dingsta tik trumpam, nes nepašalinta jos priežastis”, – teigė gydytojas osteopatas.

Kita priežastis – nepatogi kūno padėtis. Nugaros skausmas dažna žmonių dirbančių sėdimą darbą problema, kai nuolatinė nepatogi poza duoda perkrovą kaklinėje stuburo dalyje.

Kaklinė stuburo dalis dirba kartu su juosmenine, pagal žmogaus biomechanikos dėsnius kaklinė dalis juda kartu tik į priešingą pusę. Dėl pertempimo kaklo srityje, juosmeninė dalis gauna dvigubą apkrovą ir du kartus greičiau dyla. Tada mūsų organizmas pradeda gelbėtis, formuodamas ataugas, kurios padeda sustiprinti perkrautą vietą ir praplėsti paviršių, kad mažintų spaudimą į ją.

Po autoįvykių ar kitų patirtų sužeidimų dažnos, vadinamos „botago kirčio”, traumos. Stipriai supurčius organizmą įvyksta mikro plyšimai, raiščių traumatizacija. Susiformuoja sąaugos ir kraujosrūvos, dėl kurių probleminė vieta tampa nepaslanki ir patiria spaudimą. Apkrovimas trunka ilgą laiką ir dėl šios priežasties kenčia stuburo diskai, kurie nuolatos dyla, sukeldami skausmą ir uždegimus”, – teigė A.Stasiulis.

Tikrina raumenis
Mūsų stuburas – labai paslankus, o stabilumą jam suteikia raumenys. Specialistai teigia, kad didžiuosius nugaros raumenis išmasažuoti lengva.
Pagrindinė problema kyla su aplink stuburo slankstelius išsidėsčiusiais giliaisiais raumenimis. Jų funkcija – laikyti stuburą. Masažo metų jie nepasiekiami, todėl geriausia išeitis norint atgaivinti juos –speciali elektrostimuliacija. A.Stasiulis teigia, kad norint efektyviai gydyti nugaros skausmus, reikia įvertinti giliųjų raumenų būklę. Ergoterapeutų atliekamos raumenų testavimo procedūros metu yra stebima raumenų reakcija į elektros impulsus.Tai viena efektyviausių nugaros skausmų diagnostikos priemonių, nes šio testo pagalba galima išaiškinti net ir giliųjų raumenų būklę. Taip galima sužinoti ar raumenys dirba ar ne. Jeigu ne, tada sąnariniai paviršiai ar stuburo slanksteliai gali pradėti veikti vieni kitus, o tai daro įtaką skausmų atsiradimui nugaroje”, – teigė A.Stasiulis.