Pacientų istorijos

Turėjome pacientą, kuris persikėlė iš Vilniaus į Klaipėdą, ir čia prasidėjo problemos, susijusios su širdies veikla. Yra vyrų, kurie panašiai išgyvena po skyrybų su žmona. Šioje situacijoje svarbi vyro reakcija į konkrečią netektį gyvenime: vienam svarbi žmona, kitam – namas, trečiam – darbas. Tikrai ne kiekvienu atveju persikraustymas sąlygoja infarktą, bet gyvenamosios vietos pakeitimas – rimtas išbandymas, kuris lemia vidinį konfliktą, todėl tokia grėsmė ir kyla.

Pokalbio su žmogumi metu tarsi paaiškinama jo smegenims, kokia yra ligos priežastis. Labai dažnai tai gali būti emocijos, kurios per nervų sistemą daro įtaką vidaus organams.

Krūties auglys ir baimė dėl anūko

60 metų moteris turėjo kairės krūties auglį. Terapeutas jai paaiškino, kad ligos priežastis turėtų būti susijusi su artimu žmogumi: tai gali būti vaikas, anūkas ar kitas giminaitis, kuriam grėsė pavojus (ligos pasireiškimo objektas – pieno liaukos, o jų pagrindinė funkcija yra pieno gamyba, kito maitinimas ir savęs atidavimas).

Moteris prisiminė, kad kai ji su anūku buvo pramogų parke, vaikas, užsimanė pasivažinėti traukinuku, pasileido jo kryptimi ir krito, o jo rankutės atsidūrė ant bėgių tiesiai prieš atvažiuojantį traukinį… Sekundę ji įsivaizdavo nutrauktas rankas ir visas būsimas problemas. Dėl šio įvykio ji įsivaizdavo tūkstančius situacijų ir kaltino save. Ji, išgyvenanti stiprų motinišką rūpestį, norėjo kažką padaryti, atiduoti kažką savo.

Iš tikrųjų, vaikui nieko neatsitiko – jo striukė buvo ilgomis rankovėmis ir rankutės nepapuolė ant bėgių. Bet moteris šito nepamatė ir tuo momentu išgyveno itin stiprias emocijas. Protu ji suvokė, kad viskas gerai, tačiau tuo metu jos pasąmonėje viskas sustingo, laikas sustojo. Būtent šis įvykis davė pradžią formuotis krūties augliui. Tokiu atveju gali padėti biodekodavimo metodas. Jo esmė paprasta: pakeisti to, kas atsitiko, prasmę taip, kad organizmas atšauktų kenkimo sau signalą ir pradėtų sveikimo procesą.

Lėtinis pielonefritas ir teismai dėl tėvo buto

Kreipėsi vyras, sergantis lėtiniu pielonefritu (inkste esančių struktūrų uždegimu). Jis ilgą laiką buvo gydomas neurologo, bet net ir po gydymo liko skausmai, kurie nuolat vargino jį. Kalbantis su juo paaiškėjo, kad jo gyvenime jau kelerius metus vyksta teisminiai ginčai dėl tėvo buto.

Šio žmogaus užsitęsusios teisminės problemos paveikė urogenitalinės sistemos veiklą. Jis nustebo, kad tai susiję. Vyras suprato situaciją ir išsikalbėjo – konfliktas buvo išspręstas. Po keturių dienų skausmai liovėsi!