Traumotologo konsultacija

Reabilitacijos centras Ostemeda Klaipėdoje pristato naują paslaugą!

Nuo šiol mūsų reabilitacijos centre galėsite konsultuotis pas gydytoją ortopedą – traumatologą dėl ūmių raumenų ar skeleto traumų, jų pasekmių, ortopedinių susirgimų. Specialistas diagnozuoja ir gydo sąnarių pažeidimus, meniskų plyšimus, kaulų lūžius, ortopedines ligas (artrozes, raiščių plyšimus, patempimus ir kt.). Sergant ortopedinėmis ligomis labai stipriai nukenčia pacientų gyvenimo kokybė. Skausmas judant ir miegant, mėgstamos veiklos atsisakymas arba apribojimas – pagrindiniai pacientų nusiskundimai.

Į ortopedą traumotologą rekomenduojama kreiptis, jeigu:

  • kankina sąnarių, raumenų skausmai;
  • sutriko sąnario funkcija;
  • kankina sąnario patinimas;
  • sąnario deformacijos;
  • po įvairių traumų;
  • esant laikysenos pakitimų.

Konsultuojame suaugusius bei vaikus, paslaugos finansuojamos iš TLK arba mokamos, neturint siuntimo arba norint kuo skubiau patekti konsultacijai pas specialistą. Iš savo šeimos gydytojo gavę siuntimą pas šį gydytoją jūs galite sutaupyti, tačiau gali tekti laukti gana ilgose eilėse, o situacija gali tik blogėti, teks kęsti skausmus. 

Ortopedas traumatologas yra dviejų mokslo krypčių atstovas – ortopedijos ir traumatologijos, tačiau jos yra labai glaudžiai susijusios, todėl tampa viena universalia specialybe. Judėjimo ir organų ligoms priskiriamas ortopedas traumatologas specializuojasi ties raumenų ir kaulų sistemos ligomis, jų gydymu, tyrimais bei medikamentų skyrimu. Ortopedai taip pat specializuojasi ties sausgyslių, kaulų, sąnarių sužalojimais ir jų gydymu. 

Ortopedo traumatologo gydomų ligų sąrašas yra labai platus. Jis sprendžia ir plokščiapadystės problemas, ir raiščių patempimus, plyšius, skausmus, sausgyslių patempimus ir plyšimus, sąnarių problemas, tokias kaip išnirimas, patempimas, deformacija. Gydo kremzlių ir kaulų deformacijas, lūžius, skilimus, atvirus bei uždarus kaulų lūžius, taip pat diagnozuoja gerybinį ir piktybinį kaulų vėžį. Be šių ligų, gydytojas ortopedas traumatologas sprendžia netaisyklingos laikysenos bei stuburo skausmų ir kitas problemas.

Gydytojas ortopedas traumatologas taip pat gydo infekcines sąnarių ligas, sąnarių pažeidimus sergant kitomis ligomis (podagra, psoriaze, hemofilija, reumatoidiniu artritu), sausgyslių ir raumenų uždegimus, jaunatvines osteochondropatijas (Perteso ligą, Osgudo-Šlaterio ligą), įgimtas stuburo, sąnarių, kaulų ir raumenų deformacijas, riešo kanalo sindromą, plantarinį fascitą, Achilo sausgyslės pažeidimus, sąnarių dislokacijas, menisko plyšimą.

Ortopedija traumatologija neapsiriboja tik ambulatorija. Sprendžiamos ir ortopedinės traumatologinės chirurginės problemos. Ortopedo traumatologo konsultacija ir apžiūra būtina tuomet, kai patyrėte traumą, matomi akivaizdūs pažeidimai. Tai gali būti kaulų lūžiai ir skilimai, raiščių patempimai, sąnarių sužalojimai. Tuomet jausite skausmą, tinimą. Gydytojas ortopedas traumatologas tokiu atveju skubiai nusiųs rentgeno procedūrai, o vėliau, išsiaiškinęs būklę, galės atstatyti kaulus į vietą ar siųsti gipsavimui, kitoms procedūroms.

Gydytojai ortopedai traumatologai taip pat rūpinasi ir pacientų sąnariais – gali juos pakeisti esant sąnarių susidėvėjimui ar, pavyzdžiui, jei jie paveikti artrozės. Šios srities specialistai prižiūri pacientus po įvairių traumatologinių operacijų – stebi kaip pacientas gyja, ar sąnariai, sausgyslės arba kaulai teisingoje pozicijoje. Ortopedams traumatologams tenka gydyti ne tik traumas ar pažeidimus, tačiau ir įgimtas ligas, taip pat dubens kaulų skausmus. Gydytojai ortopedai traumatologai labai reikalingi ir sportininkams, patyrusiems traumas dėl savo aktyvios fizinės veiklos. Šie gydytojai gali padėti gydyti skausmus ir sužalojimus, tokius kaip tendinitas. Taip pat šios srities medicinos specialistai pacientams padeda suvaldyti progresuojančia ligas, pavyzdžiui, osteoporozę, artritą – lėtinę autoimuninę ligą, kurios metu sąnarius kamuoja uždegiminiai procesai.