Akupunktūra

Akupunktūra

Akupunktūros procedūros „Ostemeda“ klinikoje

Reabilitacijos centre „Ostemeda“ dirba tikra profesionalų komanda:
Dalius Žostautas – manualinės terapijos gydytojas, taikomosios kineziologijos ir gydomojo masažo specialistas, osteopatijos atstovas. O nuo šiol gydytojas atlieka ir akupunktūros procedūras!

Kas yra akupunktūra?

Akupunktūra (lot. acus – adata + punctura – (į)dūrimas) – alternatyvios medicinos gydymo metodas, paremtas tam tikrų kūno taškų dirginimu specialiomis adatomis. Tai vienas iš tradicinės Kinų medicinos (TKM) gydymo būdų, Lietuvoje įteisintas, kaip pagalbinės ir alternatyvios medicinos metodas.

Gydymo esmė – kūno meridianinės sistemos sutrikimų nustatymas ir jos subalansavimas, duriant adatas į reikiamų meridianų tiksliai lokalizuotus bioaktyvius taškus. Šis metodas efektyvus tiek ūminių, tiek lėtinių ligų gydyme, nes TKM paciento būklę vertina ne pagal diagnozę, bet pagal sveikatą įtakojančių faktorių balanso sutrikimus. Terapijos dažnis ir trukmė nustatoma individualiai, atsižvelgiant į paciento klinikinę situaciją. Akupunktūra ypač efektyvi gydant vegetacinės nervų sistemos sutrikimus (vegetodistonijas). Jos pasireiškia pablogėjusia vidaus organų veikla, pablogėjusiu miegu, virškinimu, darbingumo, apetito sumažėjimu, įvairiais skausmais ir kitais simptomais, kai jie nėra priskirti konkrečiai diagnozuotai ligai. Adatų terapija reikšmingai mažina somatinius (stuburo, sąnarių, raiščių, raumenų), taip pat, įvairaus pobūdžio neuralginius, migreninius skausmus, pagerina fizinę ir emocinę būklę.
Akupunktūra – tai metodas, sėkmingai integruojamas visų sričių reabilitacinio gydymo procese.