Skaudanti nugara

Gydytojas A. Stasiulis pataria: „Su savo kūnu reikia elgtis kantriai“

„Sportuoju, bet skauda nugarą“ – tokį skundą reabilitacijos centro „Ostemeda“ specialistai girdi gana dažnai, ypač iš jaunų žmonių. Viešoje erdvėje dažnai girdimi raginimai sportuoti, jei nori būti sveikas. Finale būna taip: kuo daugiau sportuoju, tuo būna blogiau.

Apie ką įspėja skausmas?

„Jauni ir sportuojantys žmonės dažnai nueina klystkeliu, manydami, jog jų raumenys visada dirba taisyklingai ir atliekami judesiai yra taisyklingi, o sportas išsprendžia visas gyvenimo negandas“, – pastebi reabilitacijos centro „Ostemeda“ fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, osteopatas Andrius Stasiulis.

Specialistai situaciją mato kitomis akimis: jeigu pakitęs svorio centras, net ir darant pratimus taisyklingai, raumenys perkraunami. Pakitus svorio centrui, organizmas naudoja papildomus resursus, tad raumenys dirba nevisu pajėgumu. Organizmas nuolat perkraunamas.

„Skausmas signalizuoja, kad ne visi raumenys dirba tinkamai ir būtina ieškoti priežasčių. Klasikinė medicina šiuo atveju vargu, ar padės. Naudinga būtų pasikonsultuoti su gydytoju osteopatu“, – pataria A. Stasiulis.

Kūnui – daugiau laiko

Pacientai keistai reaguoja į pasiūlymą įvertinti raumenų darbą. Tik tinkamai pasirūpinus raumenimis galima sportuoti ir siekti rezultatų. Gydytojas atkreipia dėmesį, kad būtina pašalinti ne tik skausmą sukeliančią problemą, bet ir palaikyti tolimesnę tinkamą raumenų veiklą. Tai ypač svarbu, jei raumenys yra spazmuoti, sutrumpėję, aptinkami trigeriniai taškai – prireiks daugiau laiko, kol raumenys išmoks dirbti taisyklingai.

Raumenys kartais nepajėgia susitvarkyti su tenkančiu krūviu ir dėl kitų priežasčių. „Svarbu, ką valgome, galvojame ir darome – visa tai atsiliepia mūsų organizmui“, – atkreipia dėmesį gydytojas osteopatas, akcentuojantis holistinį požiūrį į žmogų.

A.Stasiulis pastebi dažną klaidą – per greitą perėjimą nuo vienos veiklos prie kitos.  Visą dieną biure praleidęs žmogus aunasi sportinius batelius, manydamas, kad kūnas pasiruošęs sportui.

„Prieš pradedant kitą veiklą kelioms akimirkoms reikėtų stabtelėti, rūpesčius palikti darbe. Po treniruotės – ramiai pabūti rūbinėje, pasidžiaugti nuveiktu darbu ir tik tada eiti prie kitos veiklos. Reikėtų nepamiršti savęs pagirti ir prisiminti, kad mūsų smegenys sugeba greitai persiorientuoti, o kūnui prireikia daugiau laiko. Su savo kūnu reikia elgtis kantriai“, – pataria gydytojas.