Gydytojas osteopatas atskleidė jaunystės receptą

Skausmą vyresniame amžiuje daugelis priima kaip savaime suprantamą. Taip būti neturėtų! Lankstus kūnas ir sklandus organizmo darbas prailgina jaunystę. „Atėjusi čia priminiau senę, o pažiūrėkite į mane šiandien“, – pokyčiais po reabilitacijos džiaugėsi energiją spinduliuojanti vyresnio amžiaus pacientė.

Skausmą prilygino tingėjimui

„Taip buvau įpratusi prie nugaros skausmo, jog atrodė, kad skausmas – neatsiejama mano dalis. Galvojau, kad sulaukus mano amžiaus, skausmas yra natūralus ir savaime suprantamas dalykas. Kentėjau ir nesikreipiau pagalbos, kol galiausiai negalėjau normaliai vaikščioti, atsisėti ir atsistoti galėdavau tik įsikibusi. Atrodžiau kaip senė ir su pavydu nulydėdavau lengvai judančias moteris“, – pasakojo septintą dešimtį baigianti reabilitacijos centro „Ostemeda“ pacientė Agnė (vardas dėl asmens sveikatos duomenų apsaugos pakeistas).

Nuosavame name gyvenanti moteris prisiminė, kaip iš skausmo perkreiptu veidu eidavo kasti sniegą arba ravėti. Vyras galvodavęs, kad žmona tiesiog tingi. Agnė prisipažįsta, kad anksčiau ir pati nesuprasdavo, kodėl šie darbai kėlė siaubą ir tik po ambulatorinės reabilitacijos kurso suprato, kad nemeilę fizinei veiklai sukeldavo nuolatinis nugaros skausmas.

Atgavo judėjimo džiaugsmą

Reabilitacijos centre „Ostemeda“ pacientei pirmiausia buvo atliktas nugaros raumenų testavimas, po gydytojo reabilitologo ir osteopato konsultacijos paskirtas procedūrų kursas. Agnė pasidžiaugė, kad visos procedūros buvo tikslingos, skirtos išjudinti „tinginiaujančius“ raumenis ir nuimti krūvį nuo įtemptų vietų. Pacientei patiko, kad procedūras atlikdavo skirtingi specialistai – jie vienas kitą papildydavo.

Ne vienerius metus gyvenusi pietryčių Azijoje, kur labai išvystyta masažų industrija, moteris nė karto nebuvo patyrusi tokio profesionalaus masažo kaip reabilitacijos centre „Ostemeda“. „Didžiausią naudą atnešė visas kompleksas procedūrų ir tikslingas komandinis specialistų darbas“, – mano Agnė. Prireikė apie poros mėnesių, kol moters organizmas pradėjo dirbti tinkamai. Šiandien ji džiaugiasi pamiršusi nugaros skausmą ir namų ruošos darbus įveikia be didesnio vargo.

„Atgavau judėjimo džiaugsmą ir vėl galiu tapyti ant drobės, nors anksčiau išstovėti prie molberto buvo sudėtinga. Su šeimos gydytojo siuntimu reabilitacija man kainavo pigiau. Pajutau naudą, tad nepamiršiu savimi pasirūpinti ir ateityje. Nenoriu pasenti anksčiau laiko ar vaikščioti susikūprinusi. Nesvarbu, kiek tau metų, kiek seniai skauda, bet skausmas neturi būti gyvenimo palydovu“, – įsitikinusi pacientė.

Kada kūnas pavargsta?

Nugaros skausmą yra patyrę daugiau nei 90 proc. planetos gyventojų. Reabilitacijos centruose tokie pacientai sudaro daugumą. Paklaustas, ką daryti, kai skauda nugarą, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, osteopatas Andrius Stasiulis pataria: „Ieškoti priežasties!“

Kaltas ne visada bus paskutinysis judesys. Pacientai dažnai mano, kad skausmą sukėlė sunkus nešulys ar neatsargus judesys. Pasak gydytojo, iš tikrųjų tai gali būti paskutinis lašas pilnoje stiklinėje, kai ilgai perkrovą kentę raumenys neatlaiko įtampos bei tenkančio krūvio, ir įvyksta grubus struktūrinis pažeidimas. Taip gali nutikti dėl organizme sutrikdytų biocheminių procesų, psichoemocinių ir kitų priežasčių.

Kaip pristabdyti jaunystę?

„Organizmas iki tam tikro laiko bando susitvarkyti pats, bet kartais prireikia pagalbos. Užuot gėrus vaistus efektyviai padėti galima kitomis priemonėmis. Mūsų kūnas nėra tik kaulų ir raumenų rinkinys, būtina atsižvelgti į hormonų pusiausvyrą. Gal reikia atlaisvinti kaukolės kaulų fiksaciją bei pasirūpinti tinkama galvos smegenų kraujotaka? Kaukolė yra kaip tobulai, iš mažyčių, tarpusavyje glaudžiai susijusių detalių sudėliota dėlionė, kur sustreikavus vienai detalei, gali kilti bėdų nenumatytose vietose. Taisyklingai judančios detalės padeda pačios sau ir mūsų įsikišimo net neprireikia“, – aiškino gydytojas.

Be sklandaus galvos darbo, būtinas tinkamas toksinų pašalinimas iš organizmo. Visa tai kartu su kūno lankstumu žmogui padeda kuo ilgiau išsaugoti jaunystę ir sustabdyti senėjimą.

„Jauno žmogaus organizmas turi vidinių resursų padėti sau, o vyresniame amžiuje prireikia kompleksinės pagalbos: pasirūpinti tinkamu raumenų darbu, pašalinti tam tikrus kūne susikaupusius blokus, išspręsti per gyvenimą sukauptas patirtis“, – reziumavo A. Stasiulis.

Rezervuokite laiką