Raumenų testavimas

Raumenų testavimas – viena fektyviausių ligų diagnostikos priemonių, nes leidžia išaiškinti net ir giliųjų raumenų būklę. Reabilitacijos centre „Ostemeda“ ergoterapeutų atliekamos raumenų testavimo procedūros metu yra stebima raumenų reakcija į elektros impulsus. Šio testo pagalba galima sužinoti ar raumenys yra hipertoniški, normatyviniai ar hipotoniški. Jei jie yra hipotoniški, t.y. nedirba, tai sąnariniai paviršiai ar stuburo slanksteliai gali pradėti veikti vieni kitus, o tai įtakoja skausmų atsiradimą nugaroje ar sąnariuose. Tokiu atveju, yra reikalingas gydymas.

Žmogaus organizmo funkcijoms palaikyti labai reikalingi raumenys, kurie, valdomi nervų sistemos, atlieka šias svarbiausias funkcijas:

  • Palaiko kūno padėtį ir vidaus organus;
  • Suteikia galimybę judėti ne tik visam kūnui, bet ir atskiroms jo dalims (tame tarpe ir vidaus organams, pvz. širdies plakimui, žarnyno peristaltikai, kvėpavimui);
  • Dalyvauja kraujotakos palaikyme, dirbant širdžiai ir stumiant kraują venomis;
  • Dalyvauja termoreguliacijos procese, nes susitraukinėdami raumenys gamina šilumą;
  • Apsaugo – esant pažeistam organui ar raumeniui, aplink tą vietą raumenys įsitempia, taip apsaugodami nuo didesnio perkrovimo;

Šių raumens savybių dėka vyksta judesys: raumuo susitraukia ir atsipalaiduoja. Tam, kad būtų galima įvertinti ar raumuo/jų grupė efektyviai vykdo savo funkcijas reikalingas raumenų testavimas, vertinant jų jėgą.

Įvertinus raumenų jėgą galime diagnozuoti raumenų silpnumą, neuroraumenines ligas, nustatyti  pagalbines priemones, reikalingas pilnai raumens funkcijai atlikti, parinkti tinkamus gydymo metodus ir sudaryti pilną tolimesnio gydymo programą.