Raumenų testavimas

Raumenu-testavimas-klaipedoje

Raumenų testavimas – viena efektyviausių ligų diagnostikos priemonių.

Raumenų testavimas leidžia išaiškinti net ir giliųjų raumenų būklę.

 

Reabilitacijos centre „Ostemeda“, Klaipėdoje, yra atliekamas raumenų testavimas. Procedūros metu yra stebima raumenų reakcija į elektros impulsus. Atliekant šį testą galima sužinoti, ar raumenys yra hipertoniški, normatyviniai ar hipotoniški. Jei jie yra hipotoniški, t.y. nedirba, tai sąnariniai paviršiai ar stuburo slanksteliai gali pradėti veikti vieni kitus, o tai įtakoja skausmų atsiradimą nugaroje ar sąnariuose. Tokiu atveju yra reikalingas gydymas.

Žmogaus organizmo funkcijoms palaikyti labai reikalingi raumenys, kurie, valdomi nervų sistemos, atlieka šias svarbiausias funkcijas:

  • Palaiko kūno padėtį ir vidaus organus.
  • Suteikia galimybę judėti ne tik visam kūnui, bet ir atskiroms jo dalims (tarp jų ir vidaus organams, pvz. širdies plakimui, žarnyno peristaltikai, kvėpavimui).
  • Dalyvauja palaikant kraujotaką, dirbant širdžiai ir stumiant kraują venomis.
  • Dalyvauja termoreguliacijos procese, nes susitraukinėdami raumenys gamina šilumą.
  • Apsaugo – esant pažeistam organui ar raumeniui, aplink tą vietą raumenys įsitempia, taip apsaugodami nuo didesnio perkrovimo.

Dėl minėtų raumens savybių vyksta judesys: raumuo susitraukia ir atsipalaiduoja. Tam, kad būtų galima įvertinti, ar raumuo/jų grupė efektyviai vykdo savo funkcijas, reikalingas raumenų testavimas, vertinant jų jėgą.

Kuo svarbi raumenų testavimo procedūra?

Įvertinę raumenų jėgą galime diagnozuoti raumenų silpnumą, neuroraumenines ligas, nustatyti  pagalbines priemones, reikalingas pilnai raumens funkcijai atlikti, parinkti tinkamus gydymo metodus ir sudaryti pilną tolimesnio gydymo programą. Po raumenų testavimo procedūros situaciją įvertina gydytojai. Daugiau skaitykite „Priminė konsultacija” >>>

Apie raumenų testavimo procedūrą išsamiau kalbama vaizdo įraše >>>

Registracija procedūrai ir konsultacijai tel. +370 615 55 018.

Pacientų atsiliepimai >>>